İç Yağları Yok Ediyorlar! Bu Süper Besinlerle Bel Çevrenizi İncecik Yapın!

İç Yağları Yok Ediyorlar! Bu Süper Besinlerle Bel Çevrenizi İncecik Yapın!

Bu gıdalar bel ve çevresindeki yağları eritiyor. İç yağları eritmek için yapacağınız spor yanında bu besinleri tüketebilirsiniz. Vücuttaki yağlanmayı tersine döndürmek için bunları yiyin. İşte birbirinden sağlıklı yağ yakan besinler...

Kilo vermek ve belinizi inceltmek için diyet ve spor uyguluyor olabilirsiniz ancak bel çevresini eritmek sandığımızdan daha zor. Vücudun merkezi ve diğer bölgelere göre en az hareket eden kısım olan belimiz ve karnımızda toplanan yağları eritmek için ekstra bir çaba elbette ki gerekecektir.

Bel çevresini eritmek için ne yiyeceğimizden çok ne yemememiz gerektiği de önem taşıyor. Çünkü zaten yok etmeye çalıştığımız gıdaları tüketirsek yapılan diyetin de sporun da bir anlamı kalmayacak. Peki neleri yemememiz gerekiyor?

Şekeri yavaş yavaş bitirin

İlk olarak şekeri kesinlikle hayatımızdan çıkarmalıyız. Şekerin etkilerini izleyebileceğiniz pek çok belgesel var, bu da motivasyon oluşturması açısından bir artı olabilir. Ancak şeker birden bire bırakıldığında vücutta yorgunluk ile beraber kötü bir his bırakacaktır. Kısa süreli olan bu his normaldir çünkü aslında bir bağımlılığı bırakıyor olacaksınız. Şekeri bırakırken tüm paketli gıdalarda hatta bazı konserve gibi sağlıklı zannederek satın aldığımız her şeyde şeker olabilir. Yani artık etiket arkası okumanız gerekecek.

Tuz ve trans yağ

Diğer yandan tuzlu gıdalar da su tutmaktadır. Bir noktada aslında tuz vücutta nemi tuttuğu için gerekebilir ancak çok fazla tuz alımı başta böbrekler olmak üzere tüm organlara zarar verirler. İç yağlardan kurtulmak isterseniz de zaten ödemden yağlara sıra gelmeyebilir.

Trans ve doymuş yağlar da çok zor eritildiği için tüketilmemelidir.

Neleri yiyeceğiz?

Peki hangi gıdalar yağ yakmaya yardımcı oluyor? Baklagillerden özelikle fasulyenin karın yağlarını yakmada iyi bir etkisi vardır. Spor ile birleştirmeniz gereken bu etkiyi tam olarak görmek için düzenli bir şekilde fasulye tüketmenin yanında yeşil yapraklı gıdaları eksik etmemeye çalışın. Çünkü bu gıdalar da yağ yakıcı özellikler taşımaktadır. 

Yağ yakmak için bazı yağlı gıdalara da yönelmek gerekiyor. Örneğin badem ve badem gibi doğal yağ içeren tohumlardaki yağlar çok daha kolay erirler. Diğer yandan yağ tüketmek daha uzun süre tok hissetmenizi sağlayacaktır.