İçişleri Bakan Yardımcısı Öztürk: “Şanlıurfa’da Ciddi Manada Teröre Karşı Bir Duruş Var”

İçişleri Bakan Yardımcısı Öztürk: “Şanlıurfa’da Ciddi Manada Teröre Karşı Bir Duruş Var”

Referandum sürecinde alınan ve alınacak olan tedbirler için Şanlıurfa'ya gelen İçişleri Bakan Yardımcısı Sebahattin Öztürk Valilik ziyaretinde, Şanlıurfa'da...

Referandum sürecinde alınan ve alınacak olan tedbirler için Şanlıurfa'ya gelen İçişleri Bakan Yardımcısı Sebahattin Öztürk Valilik ziyaretinde, Şanlıurfa'da vatandaşların ciddi manada teröre karşı bir duruş sergilediğini söyledi.

İçişleri Bakan Yardımcısı Sebahattin Öztürk, referandum sürecinde alınacak olan güvenlik tedbirleri için geldiği Şanlıurfa'da ilk olarak Valiliği ziyaret etti. Havayoluyla Şanlıurfa'ya gelen Bakan Yardımcısı Öztürk'ü 20. Zırhlı Tugay Komutanlığında Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna ile birlikte Garnizon Komutanı Tuğgeneral İsmail Hakkı Köseali, İl Jandarma Komutanu Albay Mustafa Kemal Timuroğlu ve İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu karşıladı.

Bakan Yardımcısı Öztürk Valilik ziyaretinde, Valilik şeref defterini imzaladı. Ardından Vali Tuna'nın makamına geçen Öztürk ilçe kaymakamları ve kurmaylarıyla toplantı düzenledi.

Toplantı öncesinde açıklama yapan Bakan Yardımcısı Öztürk, "Hem referandum sürecinde alınan tedbirleri gözden geçirmek hem de güvenlikle ilgili yapmakta olduğumuz bir mücadele var. Bu mücadelenin geldiği bir safha var. Bundan sonra da yapacağımız hedeflerimiz var. Bu hedefleri gerçekleştirmek için elimizdeki imkanlar nelerdir, eksiğimiz nerede var bunu tespit etmek ve tamamlamak adına bir çalışma yapıyoruz. Bölgedeki her ili dolaştık. Bu yıl içerisinde terörle mücadelede ciddi bir safhaya geleceğimizi düşünüyoruz. Bunu sağlamak için de her türlü tedbiri almış durumdayız. İnşallah 2017 yılı sonunda bugün konuştuğumuz terörle ilgili konuları konuşmuyor olacağız diye değerlendiriyorum. Bu konuyla ilgili irade var zaten. Hükümetimiz, valiliklerimiz ve güvenlik bürokrasimiz bu konuda çok kararlı. Bugün de Şanlıurfa'dayız ve buradaki durumu değerlendireceğiz. Ondan sonra da bakanımıza bir raporlamada bulunacağım" dedi.

"Terörle mücadelede bölge vatandaşının desteğini alıyoruz"

Terörle mücadele konusunda bölgede vatandaşların desteğini güçlü bir şekilde aldıklarını belirterek açıklamasına devam eden Bakan Yardımcısı Öztürk, "Halkımızın bakış açısıyla bizim bakış açımız arasında bir fark yok. Halkımız teröre karşı ve öyleydi zaten. Şimdi çok daha kararlı bir şekilde yaptığımız mücadeleyi destekliyor. Büyük bir kararlılıkla devletinin yanında yer alıyor. Olması gereken zaten bu, bunda şaşırtıcı bir durum yok. Geçmişten beri yöre halkımızın desteği olmamış olsaydı bu başarıları sağlayamazdık. Ciddi manada teröre karşı bir duruş var ve bu her gün biraz daha netleşiyor" şeklinde konuştu.

Yapılan açıklamanın ardından Valilik toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya katılan Bakan Yardımcısı Öztürk'e Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, vali yardımcıları, ilçe kaymakamları ve bakanlık yetkilileri eşlik etti.

İçişleri Bakan Yardımcısı Öztürk: “Şanlıurfa’da Ciddi Manada Teröre Karşı Bir Duruş Var”

Kaynak : İHA

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.