• BIST 91.619
  • Altın 214,115
  • Dolar 5,3345
  • Euro 6,0813
  • İstanbul 3 °C
  • Ankara 10 °C
  • İzmir 10 °C

İçişleri Bakanı Soylu: Canınızı Nasıl Kurtaracaksınız Ona Bakın

İçişleri Bakanı Soylu: Canınızı Nasıl Kurtaracaksınız Ona Bakın
İçişleri Bakanı Soylu, "Kandildekilere sesleniyorum, siz Türkiye'nin anayasasıyla kafanızı yoracağınıza canınızı nasıl kurtaracaksınız ona bakın." dedi

VAN (AA) - İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Kandildekilere sesleniyorum, siz Türkiye'nin anayasasıyla kafanızı yoracağınıza canınızı nasıl kurtaracaksınız ona bakın." dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Van'ın Edremit ilçesinde kentte görev yapan muhtarlarla bir araya geldi.

Bakan Soylu, burada yaptığı konuşmada, muhtarların, vatandaşların derdiyle dertlenen, sıkıntılarının giderilmesinde önemli görev üstlendiğini belirtti.

"Biz büyük bir medeniyetiz"

Terörle kararlı bir şekilde mücadele ettiklerini ve bundan asla geri dönüş yapmayacaklarını anlatan Soylu, şunları söyledi:

"Kandildekilere sesleniyorum, siz Türkiye'nin anayasasıyla kafanızı yoracağınıza canınızı nasıl kurtaracaksınız ona bakın. Orada it gibi ulumayı bırakın, milletin başına yıllardır beri sardığınız alçak ayrılık tohumlarının bedelini nasıl ödeyeceksiniz. Sıçan gibi nereye kaçacaksınız, canınızı nasıl kurtaracaksınız ona bakın. Yıllardan beri bu ülkenin üzerinde, ensesinde boza pişirmeye çalıştılar. Bizi birbirimize düşürmeye çalıştılar. Kepenklerin kapatıldığı, kargaşanın olduğu, birtakım bez parçalarıyla birlikte milletin ne zaman bitecek sorularının kafalarını karıncalandırdığı bir tablo olmasını istediler. Barış dediler milleti kandırdılar. Maskeleri düştükten sonra millet bunları gördü. Biz büyük bir medeniyetiz. Bizim medeniyetimiz her yerde büyük bir medeniyettir. Milletimiz de öyledir. Biz batı ülkelerine benzemeyiz. Ocağımıza biri geldiğinde kelle, para, menfaat hesabı yapmayız."

"Belediyelerden dağa para gönderdiler"

7 Haziran seçimlerine Van'da musluklarda akıtılan kanlarla, okullara gönderilen adamlarla ailelerin çocuklar üzerinden tehdit edildiği olaylarla, evlere gönderilen pusulalarla gittiklerini anımsatan Soylu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Bu ülkenin İçişleri Bakanıyım. Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın talimatları nettir. Bende bir babayım. Bu ülkede 13 yaşındaki kız çocuklarını annelerinin kucağından alarak zorla dağa götürenlerden hesap sormazsam alçağım ve namerdim.

O çocuğun yeri anne ve babasının yanıdır, okuldur. Ülkeye huzuru, birliği, beraberliği getirebiliriz. Milletten nasıl oy aldıklarını iyi biliyoruz. 'Bir daha silaha el uzatmayacağız' dediler. 'Hizmet getireceğiz bunu şunu yapacağız' dediler. Bir belediye başkanı düşünün ki mart 2014'ten itibaren 550 gün yerine uğramamış. Buna hesap sormazsak nasıl hükümetiz. Nasıl milletin hukukunu koruyacağız. Kim yönetmiş, Kandil'den görev verilen adam yönetmiş. Millet Kandil'deki adamı mı yoksa oraya ismi yazılanı mı seçti. Soyup soğana çevirdiler, belediyelerden dağa para gönderdiler. Çalışanların alnının terini kestiler. Arabalarıyla silah, mühimmat taşıdılar. Ne yapmalıydık. Devam edin mi demeliydik. Bu ülkede bir tek milletin ve milli iradenin borusu öter. Biz onun gereğini yerine getirmeye çalışıyoruz."

"Devletin terörle mücadele ettiği en güçlü dönemlerden birini yaşıyoruz. Bu terör örgütünü yerin yedi kat dibine sokacağız kimsenin şüphesi olmasın." diyen Soylu, askerin, jandarmanın, korucuların, polislerin bu konuda çok kararlı olduğunu, milletimizin başına musallat olan bu beladan ülkeyi kurtaracaklarını ifade etti.

Muhabir: Cemal Aşan

Kaynak: Haber Kaynağı
Etiketler:
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim