• BIST 102.715
  • Altın 224,259
  • Dolar 5,2843
  • Euro 5,9542
  • İstanbul 6 °C
  • Ankara 4 °C
  • İzmir 8 °C

İçişleri Bakanı Soylu Hatay’da

İçişleri Bakanı Soylu Hatay’da
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Yıllardan beri büyük, güçlü, özgür, hür ve zengin bir Türkiye'de başı göğe değecek kadar onurlu insanların...

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Yıllardan beri büyük, güçlü, özgür, hür ve zengin bir Türkiye'de başı göğe değecek kadar onurlu insanların yaşadığı bir ülkede bizim olmamızı hazmedemiyorlar" dedi.

Hatay'ın Antakya ilçesinde AK Parti İl Teşkilatı tarafından düzenlenen açık hava toplantısında konuşan Bakan Soylu, çok önemli bir tarihin, çok önemli bir tarihi kararın arifesinde olunduğunu ifade ederek, "Bu milletin, bu tarihi kararın arkasında bu aziz millet, bu asil millet öyle bir karar verecek ki, bilmenizi istiyorum 50 yıldır, 60 yıldır bu ülkeye tuzak kuranlar, 60 darbesini yapanlar, rahmetli Menderes'i idam edenler, 71 muhtırasını yapanlar, bir annenin iki evladını sağcı-solcu diye birbirine pusu kurdurtanlar, bu ülkede yüzde 7 bin 500'lük gecelik faizlere bizi mahkum edenler bilmenizi istiyorum ki 16 Nisan'da sayfanız kapanacaktır. Bizim asil milletimizi, aziz milletimizi, bir taraftan kıyafetleriyle başı açık, başı örtülü diye bizi terbiye etmeye çalışanlar, bir taraftan bu ülkede onlarca yıldır ne zaman adım atsak ne zaman bir filizlenmeye kalksak, ne zaman bu ülkede geleceğe ait umutlarımızı yeniden geleceğe ait o hayallerimizi ümitlendirsek onu engellemeye çalışanlar. Bir taraftan Gezi olayları, bir taraftan 17-25 Aralık darbesiyle, 6-7 Ekim olaylarıyla en son şu meczubun bu ülkede F-16'larla tanklarla, helikopterlerle birlikte istiklalimize, hürriyetimize kastettiği 15 Temmuz olmak üzere yıllardan beri yakamızdan düşmüyorlar. Yıllardan beri bizi terbiye etmeye çalışıyorlar. Yıllardan beri bizi yoruyorlar. Yıllardan beri aklımızla alay etmeye çalışıyorlar. Yıllardan beri büyük, güçlü, özgür, hür ve zengin bir Türkiye'de başı göğe değecek kadar onurlu insanların yaşadığı bir ülkede bizim olmamızı hazmedemiyorlar. Bir gün patronunuzu Danıştay yapıyorlar, bir gün patronunuzu Yargıtay yapıyorlar, bir gün patronunuzu Anayasa Mahkemesi yapıyorlar, bir gün patronumuzu milletin değerlerine hakaret eden, aşağılayan, küçümseyen medya patronları yapıyorlar. Bir gün patronumuzu borcumuzdan dolayı IMF yapıyorlar. Bir gün uluslararası kuruluşlar yapıyorlar. Bir gün uluslararası sermaye yapıyorlar, bir gün darbeciler yapıyorlar. 16 Nisan'ın tarifi nedir biliyor musunuz? Evet bu sayfayı kapatmak milleti patron yapmaktır" dedi.

Soylu, sözlerini şöyle tamamladı:

"Millet bu sayfayı kapatacaktır. Buramıza kadar geldi artık. Kursağımıza kadar geldi. 15 Temmuz akşamı saat sekizde hiçbirimiz bu meczup adamın talimatıyla darbe olacağını düşünmemiştik. Gezi olaylarından bir gün önce bu ülkede Gezi olaylarıyla milletin birbirine kırdırılmak isteneceğini düşünmemiştik. Biz 28 Şubat'tan bir gün önce bu ülkede 28 Şubat'ın olacağını hiç düşünmemiştik. Rahmetli Menderes'e sormuşlar 27 Mayıs'tan bir gün önce "darbe olacak" demişler. Demiş ki o masum adam; "ben ülkem için, milletim için çalışıyorum. Onlar benim evlatlarımdır. Onlar böyle bir şeyi düşünmezler." Bilmenizi istiyorum öyle bir sistem kurdular ki Türkiye'de 1960 darbesi, 61 anayasası, o kanla beraber, millete verdikleri ızdırapla beraber öyle bir sistem kurdular ki, yıllardır bizi bu sistemin içerisinde yarına ait umutlarımızı ortadan kaldırmak, bize bu sistemin içerisinde zengin bir Türkiye'ye ulaşmak imkanı, bize bu sistemin içinde kardeşliğimizle birbirimizi kucaklama imkanı sağlamıyorlar. Bir gün mezheplerimiz üzerinden bizi ayırıyorlar. Bir gün etnik kökenlerimiz üzerinden bizi ayırıyorlar. Bir gün başı açık-başı örtülü diye bizi ayırıyorlar. Bir gün sağcı-solcu diye bizi ayırıyorlar. İşte 16 Nisan'da 1961'de ve 82'de kurdukları anayasayla bize hiç uymayan bir elbise ile beraber bu ülkeyi kendilerinin kontrol ettiği, efendilerinin kontrol ettiği bir ülkeden uzaklaştıracağız. Milletin emanetine bırakacağız, millete bırakacağız."

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim