İçişleri Bakanlığından duyuru geldi! Tam 2 bin 24 personel..

İçişleri Bakanlığından duyuru geldi! Tam 2 bin 24 personel..

İçişleri Bakanlığı'ndan herkesi ilgilendiren gelişme duyuruldu. İçişleri Bakanlığı'nın duyurusuna göre tamı tamına iki bin yirmi dört personel! İçişleri Bakanlığı'nın duyurduğu büyük gelişme ne?

İçişleri Bakanlığı’nın aldığı karar doğrultusunda iki bin yirmi dört personel Eren 2 Lice operasyonunu başlattı.

İçişleri Bakanlığının açıklamalarına göre terör örgütü PKK-KCK'nın ülke gündeminden tamamen çıkartılması amacı ile bölgede oldukları bilinen teröristleri etkisiz hale getirmek için Tendürek'te başlatılan Eren operasyonları devam etmekte.

İlki Tendürek'te başlatılan operasyonlar kapsamında jandarma komando, jandarma özel harekat (JÖH), polis özel harekat (PÖH) ve güvenlik korucularının oluşturduğu yüz on altı operasyonel timle birlikte  toplamda iki bin yirmi dört personelin katıldığı Eren 2 Lice Operasyonuna start verildi.

11 Ocak'ta başlatıldı

Terörün kökünü kazıma amacı ile yurttaki terör örgütünün  ortadan kaldırılması için başlatılan Eren operasyonu kapsamında toplamda iki bin yirmi dört personel görevlendirildi. Başlatılan Eren operasyonu halkın desteği ile hem inanç hem de kararlılıkla devam etmekte.

İsmini o Eren'den alıyor

Operasyon ismini yaşasaydı şuan 19 yaşında olacak olan Eren Bülbül'den alıyor. Eren Bülbül, Trabzon Maçka'da teröristlerin erzak çaldıklarını ihbar etmek istemişti. Güvenlik güçlerine yol göstermek için yardımcı olan Eren Bülbül henüz on beş yaşında iken teröristlerin açtığı ateş sonucunda hayatını kaybetmişti.

Eren Bülbül, sosyal medya hesabı üzerinden "Biri de iyi ki varsın Eren demiyor" paylaşımı ile yürekleri burkmuş ve ölümünün ardından "İyi ki varsın Eren" heştegi ile bir dolu paylaşım yapılmıştı. Eren Bülbül'ün öldürülmesinin üzerinden toplamda dört sene geçti.

İlgili Haberler