İçtiğiniz kahveye bir dilim limon ekleyip içtiğinizde bakın aslında ne oluyormuş

İçtiğiniz kahveye bir dilim limon ekleyip içtiğinizde bakın aslında ne oluyormuş

Kahveyle ilgili bildiklerinizi unutun! İlk kez duyacağınız bu şaşırtıcı tarifle kahvenizi daha keyifli hale getirmeye ne dersiniz. Bakın limonlu kahve ne işe yarar

ULUSALPOST - ÖZEL * Kahve içmenin sayısız faydası vardır. Mutlaka gün içinde kahve içerim. Genelde çay içine limon sıkanları duyduğunuza eminim.

Peki aynı şey kahve içinde yapılırsa ne olur? Kahve içine sıkılan limonun ne gibi bir etkisi olabilir ki dediğinizi duyar gibiyim. Ancak çok şaşıracağınız bazı detaylar var:

Bakın Onlar nedir...

İddiaya göre Limonlu Kahve içmek yağ yakımına yardımcı oluyor. Oysa yağ yakımına karşı yapılacak tek şey az kalorili beslenmek ve yediklerinizi yakmak için hareket oranını artırmaktır..  Yani kahveli limonun böyle bir etkisi olduğunun kanıtlanmış bir raporu henüz yok

Uzmanlara göre kafein hücre içindeki yağı yakar ve aşırı birikmeyi önler. Kahverengi yağ dokusunu da böylelikle uyarır. Yani bu karışımla kilo verme arasında bir bağ kurulacaksa bunun nedeni kuşkusuz kafeinden dolayıdır..

Bazıları ise baş ağrısını geçirdiğini iddia ediyor yapılan araştırmalar ise tam tersi. Kafein baş ağrısı ve migren için kullanılan ilaçların etkisini artırabilir. Bazı uzmanlara göre ise kafein baş ağrısını tetikleyebilir. Yani kesin bir şey bu konuda da yok. Ne baş ağrısını hafifletir nede şiddetlenir. 

iSHAL kestiğine dair bir başka iddia ise yine uzmanları ikiye böldü. Bilimsel bir kanıtı olmayan bu iddia kahve içmeniz nedeniyle bağırsaklarınızı uyararak daha fazla tuvalete çıkmanıza neden olabilir. Kafein ayrıca idrar söktürücü özelliğe sahiptir. Ve fazla sıvı kaybetmenize neden olur. İshal olunca yani bu yöntemi sakın denemeyin

Cildi güzelleştirdiğine dair bir başka iddia ise herkesi şaşırtıyor..  Limon evet c vitamini açısından zengin bir besindir. Ancak ikisinin birleşiminden bir fayda sağladığına dair kesin bir kanıt yoktur

Yani sonuç olarak bilmeliyiz ki kahveli limon kanıtlanmış bir mucizeye sahip değildir. Çok fazla kahve içerseniz kafein bağımlığına zemin hazırlayabilirsiniz. Limon ise nadir olmakla birlikte bazı insanlarda alerjik belirtilere yol açabilir..

Yapmanız gereken tek şey kahveyi olduğu gibi içmek. Limonuda illa bir şeye sıkarak içecekseniz bunlar maden suyu - saf su - ve çay olabilir. Bunlara ekleyerek içeceğiniz limonlu karışımın bir zararı olmayacaktır.

İlgili Haberler
En Yeniler