İdamla Yargılanan Firari TKEP/L Üyesi Sınırdan Geçerken Yakalandı

İdamla Yargılanan Firari TKEP/L Üyesi Sınırdan Geçerken Yakalandı

Hatay'ın Kırıkhan ilçesinde, Suriye'ye geçmek isteyen terör örgütü TKEP/L üyesi ile ona yardım ve yataklık eden 2 kişi yakalandı.

Hatay'ın Kırıkhan ilçesinde, Suriye'ye geçmek isteyen terör örgütü TKEP/L üyesi ile ona yardım ve yataklık eden 2 kişi yakalandı. Gözaltına alınan örgüt üyesinin idamla yargılandığı, 6 yıl önce cezaevinden firar ettiği öğrenildi.

Alınan bilgiye göre, Kırıkhan İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, ilçeye bağlı Sucu Mahallesi'nden Suriye'ye geçmek isteyen bir kişinin olduğu istihbaratını değerlendirmesi sonucu yaptıkları operasyonda, 3 kişiyi gözaltına aldı.

Şahısların yapılan kimlik sorgulamalarında, Suriye'ye geçmek isteyen şahsın kimliğinin sahte olduğunun ve bunun üzerine genişletilen soruşturma kapsamında şahsın değişik suçlardan aranan Türkiye Komünist Emekçi Leninist (TKEP/L) üyesi Ü.O.Ö. (45) olduğu belirlendi. Gözaltına alınan diğer iki şahıstan birinin Suriye uyruklu M.A.O. (55), diğerinin M.N. (35) olduğu tespit edildi.

Şahısların yapılan sorgulamasında Ü.O.Ö.'nün terör örgütü TKEP/L üyesi olmaktan, örgüte yardım ve yataklık etmek, adam öldürmek, patlayıcı madde, silahlı gasp ve silahlı tarama eylemlerinde bulunmaktan hakkında idam cezası istendiği ve 2010 yılında cezaevinden firar ettiği tespit edildi.

Kırıkhan İlçe Jandarma Komutanlığı'nda işlemleri tamamlanan 3 kişi adliyeye sevk edildi.

Kaynak:Haber Kaynağı