İddia Doğru Mu Çıktı? Erdoğan Tansu Çiller'e Hangi Bakanlığı Veriyor? Canlı Yayında Açıkladı

Merkez Sağ siyasetin simge isimlerinden olan Başbakan Tansu Çiller geri mi dönüyor? Gazeteci Can Ataklı Tele1 Ekranında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın planını açıkladı.. İşte Flaş gelişmeye ilişkin ayrıntılar

İddia Doğru Mu Çıktı? Erdoğan Tansu Çiller'e Hangi Bakanlığı Veriyor? Canlı Yayında Açıkladı
Yayınlanma Tarihi : 26 Mart 2021 23:50

Eski Başbakan Tansu Çiller Doğru Yol partisi'nin 2002 yılındaki seçimlerde baraj altında kalması sonucunda siyaseti bırakmıştı

Sonrasında partinin başına Mehmet  Ağlar ve Süleyman Soylu gibi isimler geçmişti

Tansu Çiller ise siyasetten uzak bir hayat sürmekteydi. Şimdilerde ise Tansu Çiller ismi yeniden gündeme geliyor

Hatta Tansu Çiller'in kabinede görev alacağı konuşuluyor. Bu iddia Ankara gündemine bomba gibi düşünce Korkusuz yazarı ve Tele1 Programcısı Can Ataklı'da kritik iddiayı yorumladı. Tansu Çiller'e verilecek olan Bakanlığın Dışişleri Bakanlığı olacağı iddiasında bulundu.

Nedeninin ise Tansu Çiller'in Beyaz Sarayla yakın ilişkileri..

Gazeteci Can Ataklı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kabinede değişikliğe gideceğine dair iddialar üzerinden eski başbakanlardan Tansu Çiller’in Dışişleri Bakanlığı’na getirileceğine dair duyum aldığını öne sürdü.. 

TELE1'de 'Gün Başlıyor' programında dikkat çeken bir kulis bilgisini paylaşan Can Ataklı “Tansu Çiller’in Bakanlığa getirileceğine dair bilgi aldım” iddiasında bulundu.. 

Gazeteci Can Ataklı’nın canlı yayında aktardığı kulis bilgisi şu şekilde:

“Tansu Çiller’i Dışişleri Bakanı yapabilirler. Eğer yapılırsa, Çiller hamlesi Erdoğan’ın son zamanlardaki en akıllı taktik hamlesi olacaktır. Bu Türkiye için hayırlı değildir. Bu sadece zaman kazandırır. Çiller AKP içerisinde Demokratlar ile ilişkisi olan tek kişi. Beyaz Saray’a telefon açabilecek biri. Avrupa Birliği de Tansu Çiller ile konuşur. AKP bu hamle ile Akşener’i geride bırakmak istiyor da olabilir.”