• BIST 84.596
  • Altın 252,761
  • Dolar 6,0970
  • Euro 6,8177
  • İstanbul 16 °C
  • Ankara 15 °C
  • İzmir 18 °C

Iğdır Belediyesi Personeline Alacaklarını Ödedi

Iğdır Belediyesi Personeline Alacaklarını Ödedi
Iğdır Belediyesi, bünyesinde çalıştırdığı personelinin alacaklarını ödedi.

Iğdır Belediyesi, bünyesinde çalıştırdığı personelinin alacaklarını ödedi.

Her ayın 15. günü ödeyerek emeğe saygısını gösterirken önceki dönemlerden kalan 2,5 milyon TL'yi de ödeyerek çalışanlarının alacakları kalmadığı belirtildi.

Konu ile ilgili Belediye İş Sendika Başkanı Himmet Bozan, Belediye Başkanı Murat Yikit'i ziyaret ederek teşekkür etti.

Belediye İş Sendika Başkanı Himmet Bozan konuşmasında, "Belediye Başkanı Murat beye teşekkür ediyoruz. Yaklaşık 2,5 milyon TL alacağımız vardı. Şu an itibari ile çalışanlarımızın alacaklarının tümü ödenmiştir. Emek en yüce değerdir. Emek veren ve birlikte üreten bir yapı kurmak istiyoruz" dedi.

Ödemelerde önceliği çalışan personele verdiğini belirten Iğdır Belediye Başkanı Murat Yikit, "Önce personelimizin maaşlarını, daha sonra önceki dönemlerden kalan emekçilerimizin 4 ila 7 ay maaş ve 10 yıllık ikramiyeleri alacaklarının tümünü ödedik. Son olarak 2,5 milyon TL'yi de ödeyerek, maaş, ikramiye ve mesai olarak işçilerimizin alacakları kalmadı. Vatandaşlarımız bize soruyorlar, trilyonlara varan işçi paralarını ödediniz, dünyanın da işini yaparak hizmet götürmektesiniz. Bunun kaynağı nedir. Bizlerde meclis üyelerimiz ile birlikte şöyle cevap veriyoruz. Göreve geldiğimiz günden beri mali disiplinden taviz vermedik. Uyguladığımız ekonomi yönetimi programı çerçevesinde tasarruf ve gelir artırıcı önlemler alındı. Yapılan denetimler sayesinde tahakkuklar artırıldı. Mükellefler kayıt içine alındı. Su, emlak ve çevre temizlik vergilerinde de önemli artışlar sağlandı. Lüzumsuz cari giderler kısıldı, tüketim malzemelerinin alımında sınırlamalar getirildi. Bütün bunların sonucunda Iğdır Belediyesinin mali yapısı güçlendirildi" şeklinde konuştu

Belediye çalışanlarının içeride alacağı kalmadığını söyleyen Yikit, "Gerek hizmet, gerekse işçilerimizin alacakları konusunda belediyemiz maddi anlamda herhangi bir sıkıntı yaşamamaktadır. Bu bağlamda vatandaşlarımızın beklediği hizmetlerin de yerine getirilmesinde emeği geçenlerin hakkını korumaya devam edeceğiz. Her türlü şartlarda özveriyle çalışan personellerimizin haklarını alın terleri kurumadan vaktinde ödemeyi prensip edindik. İşçinin hakkını alın teri kurumadan veriyoruz. İşçi arkadaşlarımız aldıkları parayı hak etmek için ellerinden gelen tüm çabayı gösterecektir" dedi.

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim