İkinci Dalga Öncesi Uzmandan Önemli Uyarı Bu Aşının mutlaka süresi geçmeden Yapılmasını İstedi

İkinci Dalga Öncesi Uzmandan Önemli Uyarı Bu Aşının mutlaka süresi geçmeden Yapılmasını İstedi

Koronavirüs salgını tüm hızıyla sürerken uzmanından önemli bir açıklama var. İkinci dalga öncesi endişe veren bir başka gelişme ise Ya griple birleşirse. Önlemi canlı yayında açıkladı

Çin'de Başlayan Koronavirüs salgını tüm hızıyla devam ediyor. İlk önce yazın aşı bulunacak.Yazın hava sıcaklığında virüs bitecek gibi haberler yapıldı. Ancak ne yazık ki hiç biri doğru çıkmadı

Şimdi ise Sonbahar ayına girilmesi nedeniyle başka bir endişe hakim. Ya ikinci dalga gelirse?

Ya grip gelir ve salgınla birleşirse diye. İşte bu endişe veren konuyla ilgili uzmanlar önemli açıklamalarda bulunuyorlar.

Yapılması gerekenlerin en başında kişisel temizliğe dikkat etmek ve kalabalık ortamlardan uzak durmak geliyor elbette.

Enfeksiyon Hastalıkları ve Uzmanı Prof. Dr. Bülent Ertuğrul Vatandaşları uyaran önemli bir açıklama yaptı. CNN Türk canlı yayınına konuk olan Enfeksiyon Hastalıkları ve Uzmanı Prof. Dr. Bülent Ertuğrul vatandaşlara şu bilgilendirmeyi yaptı:

Özellikle şunu belirtmek istiyorum, sonbaharla birlikte mevsimsel grip yani influenza dediğimiz, onunla birlikte gelmesi bizi gerçekten çok zorlayacak. Ben buradan bir uyarı da yapmak istiyorum. Lütfen Eylül-Ekim gibi influenza yani grip için, grip aşılarınızı yaptırın. Özellikle risk grubunda olanlar, ileri yaştakiler… Yaptırın ki bizim influenza açısından riskimiz azalsın, biz o dönemde sadece COVİD-19 ile uğraşalım. Aşılarınızı yaptırın. Zatürre aşılarınızı da yaptırmadıysanız mutlaka yaptırın, kış dönemine hazırlıklı olarak girelim.”

Uzman Görüşü bu şekilde oldu...

En Yeniler