İkramiye ve Maaş Zammını Bekleyen Emekliye 500 TL Ek Ödeme Haberi

İkramiye ve Maaş Zammını Bekleyen Emekliye 500 TL Ek Ödeme Haberi

Milyonlarca emekli bu haberi bekliyordu. Temmuz ayında yansıyacak olan emekli zammı, Kurban bayramı ikramiyesi ile bankalardan verilen maaş promosyonunun yanında emeklilere bir de 500 TL lek ödeme müjdesi geldi....

Emekliye müjdeli haber geldi. Zam ve ikramiye bekleyen  emeklilere bir de beş yüz lira kadar ek ödeme gelecek. Türk Emekli- Sen, emeklilere 500 lira seyyanen zam yapılması için talepte bulundu. Emeklileri sevindirecek haber...

Temmuz ayında emekliler çifte sevinç yaşayacaklar

On  üç milyon emekli maaşlarına yapılacak zammı bekliyor. Senede iki kez yapılan emekli zamları altı ayın toplam enflasyon verisine göre yansıtılıyor. Temmuz ayında belli olacak olan emekli zamları şimdiden merak edilmeye başlandı.

Emekli ikramiyeleri temmuz ayının ortasında yatacak

Öte yandan emekliler bir de bu senenin başında zam gelen 1100 liralık bayram ikramiyesini alacak. Senede iki kez verilen bayram ikramiyesi bu seneki Ramazan Bayramına kadar 1000 lira olarak veriliyordu. Emeklilerin ve emekli sendikalarının talebi ile ikramiyelere yüzer lira zam yapıldı. Bu seneki Kurban Bayramı ikramiyesinin ise yine bayramdan bir hafta öncesinde hesaplara yatması bekleniyor. 20 Temmuz tarihinde başlayacak olan Kurban Bayramı için ikramiyenin de temmuz ayı ortalarında yatacağı düşünülüyor.

Bankalardan alınacak promosyonlara dikkat 

Bankalar da üç sene maaş müşterisi olma sözüne karşın emeklilere tek seferlik promosyon ödemeleri yapıyorlar. Pek çok fırsattan da faydalanan emeklilerin promosyon ödemeleri için en doğru bankayı tercih etmesi önem taşıyor.

Emekli dernekleri art arda seyyanen zam talebinde bulundu

Bunların yanında daha öncesinde de çeşitli açıklamalarla emeklilere seyyanen zam yapılması gerektiğini vurgulayan Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Araştırma Müdürü Namık Tan'ın yanında şimdilerde de Türkiye Kamu-Sen’e bağlı Türk Emekli- Sen de emeklilere zam talep etti. Türk Emekli Sen'in açıklamalarına göre emekli maaşlarına beş yüz liralık seyyanen zam yapılması gerekiyor. Eğer talep dikkate alınıp gerçekleşirse emekliler bu yaz epey kazançlı çıkacak.

En Yeniler