İlginçlikte Zirve Yapmış Ünlü Festivaller. Dünyanın her yerinden insanların akın akın uğrak yerleri oldular

Bugün size Dünyanın 5 ilginç festivalinden bahsedeceğiz. Şaşırtıcı festivalleri duyan herkes çok şaşırıyor. Bakın bakalım belki siz bile gitmiş olabilirsiniz...

İlginçlikte Zirve Yapmış Ünlü Festivaller. Dünyanın her yerinden insanların  akın akın uğrak yerleri oldular
Yayınlanma Tarihi : 13 Aralık 2020 15:55

İlginçlikte Zirve Yapmış Ünlü Festivaller

1. Turpun Gecesi – Meksika

Turp, herkesin sevdiği sebzelerin listesinde değil – ancak Oaxaca, Meksika’da büyük bir darbe olduğu görülüyor. Bu Meksika kentinin insanları her yıl 23 Aralık’ta bu festivali yapıyor. Festivalde, her türlü heykel sebzenin dışına oyulur. Festival 1987’de başlatıldı. En iyi turp heykellerine sahip olanlara ödüller verildi.

2. Maymun Büfesi Festivali – Tayland

Her ne kadar adından da anlaşılacağı gibi görünse de, bu festivalde maymunlar büfe olarak sunulmaz. Aslında, beş yıldızlı bir açık büfe yemek, Lopburi, Tayland’daki yerel maymunlara sunulduğundan öbür yol bu. Festival her Kasım’da yapılır ve yerel maymunların yemeleri için hazırlanan yaklaşık 4.000 kg tatlı, muz, kek ve elma içerir.

3. Cheung Chau Bun Festivali – Hong Kong

Her yılın Nisan / Mayıs aylarında düzenlenen geleneksel bir Çin festivali olan bu festival, yenilebilir çörekler ve bambu malzemelerinden yapılmış 60 fit’lik bir kule kadar yarışan erkeklerle buluşuyor. Amaç kulesinin üst kısmına konan çörekleri yakalamaktır. Topuz yükseldikçe, katılımcı ve ailesine daha fazla servet kazandırılacaktır. Başlangıçta, yalnızca yerel köylüler bu çöp toplama ırkında yer alırdı, ancak şimdi festival yılda 70.000 kişiyi cezbetmektedir.

4. La Tomatina – İspanya

Her yılın son Çarşamba günü Bunol’da düzenlenen bu festival, dünyanın en büyük gıda mücadelesidir. Geçit töreni, yemek yarışmaları ve daha pek çok şey de dahil olmak üzere festival tarafından düzenlenen birkaç etkinlik var. Ancak, festivalin en önemli noktası, 20.000 kişi arasında bir saat süren yemek savaşı.

5. Bebek Zıplama Fiestası – İspanya

Bu festival İspanya’da yapılır ve 1620 yılına dayanıyor. “El Salto del Colacho” (Şeytan Atlaması) olarak bilinen bu eylem, geçen yıl doğan bebeklerin üzerinde atlama yapıyor. Erkekler Şeytan gibi giyiniyorlar ve bebekler caddede minder üzerine oturuyorlar. Dünyanın en tehlikeli festivallerinden sayılır, kökenleri bilinmiyor. Bununla birlikte, festivale günah bebeklerini temizlemesi söylenir ve hayattaki kötü ruh ve hastalıklara karşı onları korur.

Bu Siteden Ulusalpost.com Aktif link verilmeden alıntı yapılamaz!