İmamoğlu'na karşı AKP grubu İBB'yi durduracak!

İmamoğlu'na karşı AKP grubu İBB'yi durduracak!

İstanbul’da AKP Meclis Grubu'nun istemediği hiçbir karar komisyonlarda ve mecliste geçmiyor.

Gazete Damga'nın haberine göre, Belediye Meclislerinde çoğunluk olmayan belediye başkanlarının belediye şirketlerine yönetici ve yönetim kurulu üyelerinin atanma haklarının ellerinden alınması sonrasında karşılıklı davalar devam etmekte.

Bugüne kadar mahkemeler bakanlığın genelgesinin yasaya aykırı olduğunu yönelik karar verebilmiş değil. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde seçimler sonrasında yapılan komisyon seçimlerinin tamamının başkanı AK Parti Gurubu tarafından belirlendi.

İstanbul’da AKP Meclis Grubu'nun istemediği hiçbir karar komisyonlarda ve mecliste geçmiyor. İBB İştiraklerinin uygulamayı düşündüğü yeni projelerle ilgili komisyonlara gönderilen kararlar komisyonlarda gündeme getirilmediği ve karar alınamadığı için iştiraklerin yeni projeleri hayata geçirilemiyor.

AKP Meclis Grubu’nun, işten atılan işçilerinin geri alınması ya da bir kısmının işe dönüşü çözülmediği sürece komisyonda ve mecliste İmamoğlu’nun ve CHP Grubu'nun getirdiği hiçbir kararı geçirmeme kararı alığı belirtiliyor.