İnatçı Sivilcelerden Kurtarıp Sivilce Oluşumunu Engelleyecek 10 Besin

Ergenlik döneminde başlayan ve uzun süre yakamızı kurtaramadığımız sivilceler her zaman eczanelerden veya çeşitli kozmetik dükkanlarından aldığımız ürünlerle durdurmak ya da komple yok etmek mümkün olmuyor..

İnatçı Sivilcelerden Kurtarıp Sivilce Oluşumunu Engelleyecek 10 Besin
Yayınlanma Tarihi : 18 Aralık 2020 20:40

Akne esas olarak insanları bir iş görüşmesi, evlilik, okul veya önemli bir toplantıdan önce etkiler. Bazı besinler sivilce oluşumunu önlemeye ve hızla sivilcelerden kurtulmaya yardımcı olur. İşte sivilceyi önlemeye yardımcı olacak 10 yiyecek.

1.Su :

Bol su içmek sivilcelerden kurtulmak için çok önemli bir faktördür. Meyve suları, çorbalar veya gazozlardan bahsetmiyoruz, doğru miktarda temiz içme suyu kullanmalısınız. Su, cildinizi nemli tutarak sivilceye neden olan kimyasallardan kurtulmanıza yardımcı olur.

2. Yeşil Çay :

Yeşil çay bir antioksidan kaynağıdır ve aynı zamanda bir anti-enflamatuar kimyasal kaynağıdır. Yeşil çay içmek sivilcenin kızarıklığını, şişmesini ve ağrısını giderecektir. Aynı zamanda cildi bozulmaya karşı korur.

3.Yaban mersini, böğürtlen veya ahududu :

Bir avuç taze (dondurulmamış) lezzetli meyve bir antioksidan ve beta karoten gibi cilt iyileştirici kimyasalların kaynağıdır. Yaban mersini, böğürtlen ve ahududu yemek cildinizdeki sivilcelerden kurtulacaktır.

4. Avakado:

Bu yeşil meyve olan avokado, E vitamini yönünden lezzetlidir, cildinizin canlılığını artırır ve cildinizi iltihaplardan korur. Ayrıca avokado kullanımı ile cildinizi doğal yollarla nemlendirebilirsiniz.

5. Süt :

Süt, hem A vitamini hem de D vitamini açısından sağlıklı ciltler için iyidir. Aynı zamanda kadınlar için harika bir kalsiyum kaynağıdır.

6. Soya fasulyesi:

İçerdiği östrojen sayesinde soya cildi onarır, daha güçlü ve elastik hale getirir. Sağlıklı yaşam ve cilt için oldukça faydalı olan kalsiyum, demir, çinko, fosfor ve magnezyum içerir.

7. Kepekli Tahıllar:

Ekmek ve makarna gibi tahıllar dahil tam tahıllar bir selenyum kaynağıdır. Tahıl yiyecekleri sivilceyi temizler ve önlemede etkilidir.

8. Zeytinyağı :

Zeytinyağı ve susam yağı cildinizi besler ve sivilce oluşumunu engelleyerek sizi sivilcelerden korur.

9. Karpuz :

Kullanımı Karpuz kullanmak ve cildinize maske yapmak mümkündür. Karpuz yemek vücudunuza bol miktarda vitamin verir. Yüzünüze karpuz kabuğuna nazikçe masaj yapmak cildinizi yumuşatır ve pürüzsüzleştirir.

10. Kafeini Azaltın :

Kafein içeren çok fazla soda, kahve ve çay tüketmemeye çalışın. Kafein antiinflamatuar bir etkiye sahip olduğu için ihtiyacınız olan suyu dışarı atarak sivilceye neden olabilir. Bu nedenle kafeinli içecekleri kullanırken bol su içmeye dikkat edin.

Bu Siteden Ulusalpost.com Aktif link vermeden alıntı yapılamaz!