ING Türkiye, Yapı Kredi, DenizBank, Garanti BBVA, ING Bank faizsiz kredi dağıtıyor! 6 ay faizsiz ve..

ING Türkiye, Yapı Kredi, DenizBank, Garanti BBVA, ING Bank faizsiz kredi dağıtıyor! 6 ay faizsiz ve..

Koronavirüs yüzünden zorda olan vatandaşa bankalar kredi kolaylığı sağlamaya hazırlanıyor. 6 Aya kadar çekilecek tüm kredileri faizsiz vermeye hazırlanan bankaların...

2020 yılının Mart ayından bu yana koronavirüs sebebiyle oldukça zor dönemden geçen vatandaşa bankalar kredi kolaylığı sağlayacağını duyurdu. 

Pandemi Borç Yükünü Artırdı!

Küresel virüs nedeniyle çalışamayan iş yapamayan ancak giderlerini karşılamak zorunda kalan vatandaşlara 6 aya kadar olan tüm taksitlendirmelerinde faizsiz kredi vereceğini açıkladı.

12 ayı geçen taksitlendirmeler için ise düşük faizli kredilendirme imkanı sunacağını belirten bankalar bunun için de belirli bir ücret limiti bulunuyor. Çekeceğiniz kredi miktarı arttıkça taksitlendirme sayısında da artış yapabiliyorsunuz. 

Okulların açılamaması sebebiyle online eğitime geçilmesi çoğu evde yeni bir bilgisayar ihtiyacını tetikledi. Dolar endeksli olan bu elektronik eşyaların fiyatının her geçen gün artıyor olması ise vatandaşın belini büktü. İnternetine ayrı bilgisayarına ayrı ücret ödeyen vatandaşlar çareyi borçlanmakta buldu bulmasına da ödeyebilmek için çalışabilecekleri bir iş yok.

Ortak Karar

Elektronik eşyaya gelen %100 zammın ardından, Online eğitimin getirdiği zorlukları gören bankalar ailelere, çocuklarının okula devam edebilmesi için alacağı elektronik eşyalarda kredi kullanımına imkan sağlıyor. 6 aya kadar çekilebilecek kredilerde faizsiz geri ödeme kolaylığı sağlıyor.

30 bin lira ve üzerinde bir kredi almak isterseniz 12 aya kadar taksit yapan ve düşük faizli kredi imkanlarından yararlandıran bankalar, belirli bir limite kadar ise peşin fiyatına taksit imkanı sunuyor.

Her bankanın kendi sitesinde yayınladığı ve kredi faiz oranlarını belirlediği görülüyor. Buna göre en düşük kredi faizinin yüzde 1.59 ile Garanti BBVA’da olduğu görülürken en yüksek faizin de yüzde 1.94 ile Denizbank’ta olduğu görülüyor. Yapı Kredi Bankası ise yüzde 1.79 faizle kredi imkanı sunuyor.

İlgili Haberler