İngilizceden Başka Bir Dil Öğrenenler İçin Netflix'te İzlenecekler Listesi!

İngilizceden Başka Bir Dil Öğrenenler İçin Netflix'te İzlenecekler Listesi!

Sadece İngilizce değil farklı dillerde de öğrenim görenlerin Netflix'te izleyebileceği pek çok içerik mevcut. İşte dil öğrenmek isteyenlere Netflix'ten izleyebilecekleri dizi, film, animasyon, stand up ve show programları önerileri...

İngilizce öğrenmek isteyenler için pek çok kaynak ve izlenecek şey mevcut. Peki ya diğer diller? Özellikle farklı ülkelerdeki yapımların Türkçe altyazılısına legal yollardan ve kaliteli bir hızda ulaşmak yakın zamana kadar çok zordu. Ancak dijital platformlar sayesinde artık pek çok ülkenin ürettiği video içeriklere ulaşabiliyoruz. Bu noktada Amerikan ve İngiliz yapımlarının tekeli artık kırılmak üzere. Dil öğrenmek için ya da farklı yapımlar izlemek isteyenler için ülke ülke Netflix'te izlenecekler listesi!

Fazla Uzaklaşmayalım; Almanya'dan Ne İzlenir?

Netflix'te harika Almak yapımları mevcut.  Yani Almanca öğrenmek isteyenler Netflix'te sadece Dark izlemek zorunda değiller. İlk sırada ise yine bir dizi olan "Dogs Of Berlin" geliyor. Kobra Takibine benzer gibi görünen bu yapımda iki polis şefi öldürülen bir Türk asıllı futbolcunun cinayetini araştırırlarken başlarından geçenler ve Berlin'in arka sokaklarına bizi tanık edecek.

Alman yapımı filmler de oldukça ilgi çekici. Özellikle gençlere yönelik bir yapım olan "We are young. We are strong" da etkileyici bir film.

La Casa De Papel Hariç Hangi İspanyol Yapımları İzlenebilir?

Netflix'te yine sayısız İspanyolca içerik mevcut. Ancak bunların en doyurucu olanları stand up showları. Birden fazla İspanyol  stand up showuna ulaşabileceğiniz platformda özellikle Franco Escamilla sizi gülmekten yerlere yatıracak.

Anime Kültürüne Bir Bakış; Japonya

Japonya öğrenmek isteyenler için de internet illegal yapımlarla dolu. Ancak Netflix'te de artık pek çok Japonya yapımı dizi, film, show mevcut ve tahmin edebileceğiniz gibi büyük çoğunluğu "anime." 

Eğer iyi bir başlangıç yapmak istiyorsanız kesinlikle Miyazaki imzalı olan Prenses Monoje, Ruhların Kaçışı ve Yürüyen Şato animelerini izleyin. Yine Japonya yapımı olan eğlenceli başka bir yapım da reality show olan "Terrace House"da birbirini tanımayan üç kadın ve üç erkek birlikte yaşamaya başlıyor.

Eğlence Sektörü Devi Olmaya Aday; Güney Kore Yapımlarından Ne İzlenir?

Kore dizilerinin ülkemizdeki yankısı malum. Kiraz Mevsimi, Kocamın Ailesi, Mucize Doktor, Osmanlı Tokadı ve daha pek çok yapım Güney Kore'den uyarlama. Ancak Güney Kore uyarlamaları burada bitmiyor, show programları ile ünlü Güney Kore yapımlarından "Elin Oğlu" da ne kadar bir tık başarısız olsa da orijinalinde "Abnormal Summit" isimli programdan uyarlama. Abnormal Summit!in birçok bölümüne ise Netflix'ten erişim mümkün.

Diğer bir eğlence programı ise "Knowing Brothers" Yedi sunucusu olan bu programda lise konsepti mevcut. Okula gelen "konuklar" ise kabul edinmek için yeteneklerini sergilemek zorunda. Kahkahalara boğan programı sakın es geçmeyin.

Dizileri ile ünlü olan Kore'den ise hem komedi hem de doğa üstü olayları konu edinen "Şeytan Avcısı" bayağı ses getirdi. İyi bir başlangıç için tercih edilebilir.