İngilizlere Nusret Şoku! Bifteğin Fiyatını Duyunca İsyan Ettiler

İngilizlere Nusret Şoku! Bifteğin Fiyatını Duyunca İsyan Ettiler

Dünya çapında tuz dökme hareketi ile tanınan Nusret'in İngiltere'de açacağı şubesi olay oldu. Gündemden düşmeyen Nusret Gökçe İngilizler tarafından şimdiden pek şaşkınlıkla karşılandı. İngilizler Nusret'in biftek fiyatını duyunca kıyamet koptu...

Geçtiğimiz günlerde yirmi dördüncü restoranını Beverly Hills'te açan Nusret Gökçe, İngiltere'nin Knightsbridge bölgesinde açacağı şubesi için fiyat listesi yayınlandı. Altın kaplama biftek için Gökçe'nin belirlediği fiyat ise ülkede şaşkınlıkla karşılandı. İngilizler Nusret'i pahalı buldu, biftek fiyatı ise herkesin dudaklarını uçuklattı.

Amerika'da topa tutulmuştu

Salt Bae olarak da tanınan Nusret Gökçe geçtiğimiz günlerde ABD basını tarafından da acımasızca eleştirilmişti. Gökçe'nin Beverly Hills'te açtığı şubesinden yerli halkın bilmediğini iddia eden Amerikan basını, bir yandan da restorana gelen kişilerin aslında para ile tutulmuş bedava yemek için gelen fenomenler olduğu öne sürülmüştü. 

İngiltere'de de şube açmaya karar veren Nusret'in bugüne kadar altı farklı ülkede yirmi dört restoranı var. Son olarak Beverly Hills'te şube açan Nusret, İngiltere'de de ilk kez bir restoran açacak olmanın heyecanını yaşıyor. 

Türkiye'de servet değerinde

Ancak fiyat listesi belli olduğunda İngilizlerin de hevesleri kursaklarında kaldı. Takvim'de yer alan habere göre Nusret Gökçe'nin Knightsbridge bölgesinde açacağı şubesindeki fiyatlar dudak uçuklattı. Nusret'in en gözde lezzetinin Londra'daki fiyatı 800 sterlin olduğu öğrenildi. Türk Lirasına göre 9.390 TL olan altın kaplama biftek sadece Türkler tarafından pahalı bulunmadı.

Altın kaplamalı kaburga biftek İngiltere basınına nasıl yansıdı?

Ünlü ve prestijli Birleşik Krallık gazetesi Daily Mail, 800 sterlin değerindeki altın kaplama bifteğin İngilizler tarafından büyük şaşkınlıkla karşılandığını yazdı. Yirmi dört karat altınla kaplı olan kaburga bifteği daha öncesinde MailOnline muhabirleri tadarak yedikleri en güzel biftek olduğunu yazmışlardı. Ancak tadın altınla alakası olup olmadığını anlayamadıklarını dile getiren eleştirmenlerin yanında, saf altınla kaplı olan bifteği altınla tüketmenin herhangi bir sağlık sorunu oluşturmadığını ve vücutta emilmeden sindirim sisteminden geçtiği biliniyor.

Nusret'in yirmi dört karat kaburga bifteği sadece Dubai'ye özel bir ögeydi. İngilizler bu haberi mutlulukla karşılasa da fiyat karşısında şaşkına döndüler.

En Yeniler