İngiltere Başbakanı Boris Johnson'dan flaş karar! Hindistan Ziyaretini İptal etme kararı aldı

İngiltere Başbakanı Boris Johnson'dan flaş karar! Hindistan Ziyaretini İptal etme kararı aldı

Gelen son dakika haberine göre İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın ülkedeki korona virüs salgınının durumu nedeniyle ay sonu gerçekleştirmeyi düşündüğü Hindistan ziyaretini iptal etti.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson ay sonunda Hindistan'ı ziyaret etmeyi planmaktaydı koronavirüs salgını tırmanışa geçince bu ziyareti iptal etti.

Downing Street sözcüsü konuya ilişkin bir açıklama yaptı ve açıklamada şunlar kaydedildi, "Başbakan Johnson bu sabah Hindistan Başbakanı Modi ile görüştü ve planlandığı gibi bu ay Hindistan'ı ziyaret edemeyeceğinden duyduğu üzüntüyü dile getirdi" denildi.

Dün gece açıklanan ulusal karantina ve korona virüsün daha bulaşıcı olan yeni türünün yayılması kapsamında Johnson'ın virüs ile müdahaleye odaklanabilmek için İngiltere'de kalmasının kendisi için önemli olduğunu söylediği ifade edildi. 

Johnson'ın Hindistan'ı 2021'in ilk yarısında ve Hindistan Başbakanı Narendra Modi'nin konuk olarak katılacağı G7 Zirvesi öncesinde ziyaret etmeyi düşündüğü belirtiliyor..

Ayrıca gelen bir başka son dakika haberine göre ise  Başbakan Johnson, İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden (AB) ayrıldıktan sonra ticaretle ilgili görüşmeleri hızlandırma kapsamında Hindistan'ı ziyaret edeceğini daha önce duyurmuştu.

Kaynak:Haber Kaynağı