İnstagram için beklenmedik özellik. İlk kez gören önce anlam veremedi. tamamen değişti..

İnstagram için beklenmedik özellik. İlk kez gören önce anlam veremedi. tamamen değişti..

İnstagram uygulamasını da satın alan Facebook yönetimi, uygulamayı daha cazip hale getirebilmek için bir dizi yenilik yaptı ve daha da yapmaya hazırlanıyor.

İnstagram her güncellemesinde bir yenilikle karşımıza çıkmaya devam ediyor. İnstagram'ı da satın alan Facebook son dönemde geliştirdiği yeniklerle İnstagram ve Facebook Messenger uygulamasına ayrı bir özen gösteriyor.

Sosyal medya kullanıcılarının oldukça fazla zaman geçirdiği bu iki uygulama yeniliklere doymayacak gibi gözüküyor.

Uygulamada ne gibi değişiklikler oldu:

  •  Kullanıcılara açılan Watch Together' yani Birlikte İzle seçeneği. Bu özellik sayesinde kullanıcılar "IGTV, Reels, TV dizileri, filmleri ve popüler videoları" gerçek zamanlı video sohbet ile birlikte izleyebilecek. Yeni diziler geliyor...  Firma, iki yeni dizi olan Post Malone’s Celebrity World Pong League ve Here for It With Avani Gregg’i de bu vesileyle açıklamış oldu.
  • Bir diğer yeni özellik ise sohbet temaları. Sohbet temaları sayesinde kullanıcılar gerçekleştirdikleri konuşmaları daha anlamlı hale getirebiliyor. K-Pop’un popüler gruplarından BTS’nin üyelerinden esinlenilmiş TinyTAN özel sohbet teması geliyor. 
  • Üçüncü özellik ise 'vanish' modu. Bu mod yakında gelecek ve görülmüş mesajların bir süre sonra kaybolmasını mümkün kılacak. Böylece sohbette spontane olarak gönderilmiş mesajlar, GIF dosyaları ya da diğer görsellerin boşuna sohbette yer kaplamasının da önüne geçilecek. Bunu yapmak için ise sadece var olan sohbeti yana kaydırmak yeterli olacak.

 

Kaynak :webtekno.com

İlgili Haberler