• BIST 98.455
  • Altın 219,530
  • Dolar 5,3279
  • Euro 6,0542
  • İstanbul 7 °C
  • Ankara 0 °C
  • İzmir 11 °C

Irak Gaziantep Başkonsolosluğundan Ortadoğu Business’a Anlamlı Ödül

Irak Gaziantep Başkonsolosluğundan Ortadoğu Business’a Anlamlı Ödül
Irak'ın Gaziantep Başkonsolosu Muayad Omer A.Koperly, Irak ve Türkiye arasındaki ticari ilişkilerin geliştirilmesine katkılarından dolayı Ortadoğu Business'ı...

Irak'ın Gaziantep Başkonsolosu Muayad Omer A.Koperly, Irak ve Türkiye arasındaki ticari ilişkilerin geliştirilmesine katkılarından dolayı Ortadoğu Business'ı plaket ile ödüllendirdi.

Gaziantep'te Irak Başkonsolosluğu tarafından, Irak güvenlik güçlerinin terör örgütü DEAŞ'a karşı yürüttüğü operasyonu anlatan fotoğraf sergisi sonrası Irak ve Türkiye arasında ikili ilişkilere katkı sağlayan kurum ve şirketlere plaket verildi. Türkiye'nin ilk ve tek 4 dilde "Türkçe – İngilizce – Arapça- Farsca" iş dünyasına yönelik yayın yapan ekonomi ve kültür dergisi Ortadoğu Business Irak ve Türkiye ticari ilişkilerine katkısından dolayı ödüle layık görüldü. Ortadoğu Business'in ödülünü Derginin İmtayaz Sahibi ve Yazı İşleri Müdürü Mustafa Osanmaz'a takdim eden Irak Gaziantep Başkonsolosu Muayad Omer A.Koperly, Ortadoğu Business'in iki ülke arasındaki ticaretin geliştirilmesinde ve firmalar arasında sıcak ilişkiler kurulmasında çok önemli bir görev üstlendiğini söyledi.

"Ortadoğu Busıness çok önemli bir noktada"

Türkiye ve Irak arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi konusunda Ortadoğu Business'in, çok önemli bir görev yaptığını kaydeden Başkonsolos Muayad Omer A.Koperly, "Irak Başkonsolosluğu olarak biz, Ortadoğu Business'e her türlü desteği veriyoruz. Derginin Türkçe, İngilizce, Farça ve Arapça olarak 4 dilde yayınlanması çok önemlidir. Ortadoğu Business'ın kendi dilimiz Arapça sayesinde yayın yapması iki ülke arasındaki ilişkilerin geliştirilmesine hem de ticaretin artmasında çok önemli bir misyon yerine getiriyor" dedi.

"Ortadoğu ülkelerinde ticareti geliştirme amacındayız"

Derginin İmtiyaz sahibi ve Yazı İşleri Müdürü Mustafa Osanmaz, "8 yıl önce Türkçe - İngilizce ile yayın hayatına başladığımız Dergimize daha sonra Arapça ve sonrada İran'ın resmi dili Farsçayı ekleyerek 4 dilde yayın yapan bir dergi haline getirdik. Şu anda 4 dilde yayın hayatını sürdürmekteyiz. Amacımız Ortadoğu'da bulunan ülkelerin kendi aralarında ticaretini geliştirmeye katkı sağlamak" dedi.

Mustafa Osanmaz, "Dergi içeriğinde Ortadoğu'da faaliyet gösteren ve Türkiye ekonomisinde önemli yeri olan firmaların başarı hikayeleri ve Ortadoğu'nun Ekonomi, Politika, Kültür ve Turizmi ile çeşitli yatırım bilgileri yer almaktadır. Ayrıca iş dünyasında pazar payını artırmak isteyen işletmelerin çalışmaları ve faaliyetleri ile ilgili haber ve röportajları "Türkçe – İngilizce – Arapça- Farsça" olarak 4 dilde 2 aylık periyotlarla 8 yıldan bu yana okuyucularımıza sunmaktayız. Hazırlanan tüm Haber ve röportajlar sanal ortamında www.ortadogubusiness.com da yayınlanmaktadır. Dergimiz Türkiye geneli İstanbul – Bursa Marmara Bölgesi, Mersin - Kahramanmaraş Akdeniz Bölgesi, Samsun Karadeniz Bölgesi, Gaziantep Güneydoğu Anadolu Bölgesi yanı sıra S. Arabistan, Irak, İran, Mısır Ürdün, Lübnan, Suriye ve BAE, başta olmak üzere Ortadoğu Ülkelerine dağıtım yapılmaktadır" diye konuştu.

Irak Gaziantep Başkonsolosluğundan Ortadoğu Business’a Anlamlı Ödül

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim