Irak Meclisi'nde Koronavirüs Önlenemez Hal Aldı, Bir Kişi Daha Hayatını Kaybetti

Irak Meclisi'nde Koronavirüs Önlenemez Hal Aldı, Bir Kişi Daha Hayatını Kaybetti

Daha önce bir çok bakanın ve milletvekilinin koronavirüse yakalandığı, ölümlerin yaşandığı Irak Meclisi'nde Milli Hikmet Grubu milletvekili Ali el-Abudi yeni kip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybetti.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının başından bu yana ülke genelinde ve Irak Meclisi'nde salgının önlemez hale geldi. Daha önce 2 milletvekilinin hayatını kaybettiği Irak Meclisi'nde Milli Hikmet Grubu milletvekili Ali el-Abudi de yeni kip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybetti.

Irak Meclisi Milli Hikmet Grubu milletvekili Ali el-Abudi, yaklaşık bir ay önce yakalandığı yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yenik düştü. El-Abudi'nin ölümü ile birlikte ülkede koronavirüse yenik düşen milletvekillerinin sayısı 3'e yükseldi. Geçtiğimiz Kasım ayında Bedir Örgütü milletvekili Casım el-Züheyri ve Temmuz ayında Diyale milletvekili Gayda el-Kebeş de koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirmişti.

Irak Sağlık Bakanlığı verilerine göre geçtiğimiz Mart ayından bu yana ülkede toplam 558 bin 767 vaka kaydedilirken, 12 bin 361 kişi ise koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

Kaynak:Haber Kaynağı