İş bankası herkesin kafasını karıştırdı Önce asılsız dediler gerçek olduğu ortaya çıktı!

İş bankası herkesin kafasını karıştırdı Önce asılsız dediler gerçek olduğu ortaya çıktı!

İş Bankası'ndan kafaları karıştıran açıklama! İnce haberlere asılsız dediler sonra da kabul ettiler. Genel Müdür şaşırılacak bir şey yok dedi ancak çıkan haberleri banka inkar etmişti. İş Bankası'ndan kafaları karıştıran hamle...

İş Bankası hakkında geçtiğimiz günlerde bir haber yayınlanmıştı. Genel Müdür Adnan Bali'nin işini sonlandıracağı haberleri üzerine banka asılsız bir iddia olduğu yorumunda bulunmuştu. Üzerinden çok zaman geçmeden Bali'den açıklama geldi, görevinden ayırılıyor...

Şaşırılacak bir şey yok...

İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, görev süresinin mart ayında dolacağını dile getirerek genel Müdürlükten bu tarihte ayrılacağını duyurdu. Uygun görülmesi halinde yönetim kurulunda devam edeceğini dile getiren Bali, şaşırılacak bir şey yok diyerek toplamda 35 yıllık görev süresinin tamamlandığını ve bunun için kural işlemese bile kendisinin ayrılacağını açıklamalarına ekledi. Bali, toplantıyı da daha öncesinde planladıklarını söyleyerek önceki gün yayılan haberlerle alakalı olarak basın toplantısı gerçekleştirmediklerini ifade etti. 

İstifa haberi yayınlanmıştı

Önceki gün Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali'nin istifa edeceğine yönelik haberler yayınlanmış ve İş Bankası da bu haberin asılsız olduğunu açıklamıştı. 

Türkiye İş Bankası tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP),  banka hakkında ortaya çıkan istifa haberini baz alarak bir açıklama yapmıştı. KAP, basın ve yayın organlarında genel müdür Adnan Bali'nin istifa ettiği ile ilgili yayılan haberler asılsızdır açıklamasını yapmıştı. Ancak ertesi gün düzenlenen basın toplantısında görevden ayrılacağını Bali kendisi duyurdu.

Ancak KAP yaptığı kamu oyu duyurusunda istifa hakkındaki haberlerin asılsız olduğunu duyursa da Bali'nin hala görevde olduğunu ve ertesi gün bir basın toplantısı düzenleyeceğini duyurmuştu.