• BIST 95.953
  • Altın 238,709
  • Dolar 5,8268
  • Euro 6,5545
  • İstanbul 12 °C
  • Ankara 8 °C
  • İzmir 18 °C

İş hayatından korkmuyorlar

İş hayatından korkmuyorlar
Plato Meslek Yüksekokulu "Öğrencilerle Sağlık Buluşmaları 1" etkinliği düzenledi.

Öğrencilerini yaşan boyu desteklemeyi amaç edinen Plato Meslek Yüksekokulu "Öğrencilerle Sağlık Buluşmaları 1" isimli bir seminer düzenledi.


Plato Meslek Yüksekokulu Balat Kampüsü'nde gerçekleşen seminerde alanlarında uzman kişiler tarafından yapılan konuşmalarda iş hayatına atılacak öğrencilerin nelerle karşılaşabilecekleri, bu konularda neler yapabilecekleri ve kariyer planlamalarının nasıl olması gerektiği ele alındı.


Seminerin açılış konuşmacısı olan Avrasya Hastanesi Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Dr. Özgür Özmen öğrencilere sağlık işletmeciliğinden, işletmenin ne olduğuna değinirken, "Burada işletmenin sadece kar amacı gütmediğini, bir insan sağlığının her şeyden önce geldiğini anlattık. Vizyonumuz ne olmalı? Sağlık kurumları ne yönde gitmeli? Bu yola baş koymuş öğrencilerin sağlık kurumlarında başladığı zaman insan hayatına nasıl değer vermeleri gerektiği ve buradaki püf noktaların ne olduğundan kısaca bahsettik. Her şeyden önce insan ve sağlığı gelir. Bunun önemini öğrencilerimize izah etmiş olduk. Onların da bu bilinçle hareket etmeleri gerektiğini vurgulamaya çalıştık" dedi.
ÖĞRENCİLERİN GELECEKLERİNE KATKI SAĞLIYORLAR
Öğrencilere yönelik düzenlenen seminer hakkında bilgi veren Plato Meslek Yüksekokulu Sağlık Programları Koordinatörü Nesrin Özdil, "Okulumuzda sağlık programlarıyla ilgili beş bölümümüz var. Biz de öğrencilerle 'Sağlık Buluşması' adı altında, sektörden ilgili kişileri buraya getirerek öğrencilerle tanıştırmayı istedik. İlk olarak bir hastanemizin yöneticisi konuşma yaptı ve hastane işletmesinin düzeninden bahsetti. Öğrencilerimizin mezun olduklarında hangi konularda, hangi birimlerde çalışabileceğini, ne gibi sorunlarla karşılaşabileceğini ya da hangi eğitimleri almaları gerektiğini anlattı.

İkinci konuğumuz görüntüleme merkezleri yönetim derneği başkanımız. Tıbbi görüntüleme oldukça önemli bir konu. Çünkü görüntüleme dünyada ve ülkemizde oldukça hız kazanan bir meslek haline geldi. Artık her hastanenin görüntüleme merkezi var. Onun ardından hasta haklarıyla ilgili bir uzmanımız gelecek. Yaşanan sıkıntıların büyük bir çoğunluğunun hasta ve sağlık çalışanları arasındaki iletişim problemlerinden kaynaklandığını biliyoruz. Sağlık Bakanlığı şikâyet hattına gelen bildirimlere bakıldığında hep iletişimle ilgili şikâyetlerin olduğunu görüyoruz. Burada hastaların hakları, onlara nasıl davranılması gibi konularda neler yapılması gerektiği anlatılacak" açıklamalarında bulundu.


"ONLARA KARİYER PLANLAMALARINDA YOL AÇMAK İSTİYORUZ"


"Sonrasında gelecek olan konuğumuz ise bir satın alma uzmanı. Çünkü sağlık kurumları işletmeciliği ve tıbbi dokümantasyon bölümlerinde okuyanlar aslında her birimde çalışabiliyor" diyerek sözlerine devam eden Nesrin Özdil, "Son olarak gelecek konuğumuz da insan kaynakları uzmanımız. Öğrencilerimiz hem iş hem staj başvurusu yapacaklar. Konuğumuz, öğrencilerimizin bir işe başvururken sağlık kurumlarında nelere dikkat etmeleri gerektiğinden bahsedecek. Bu anlamda öğrencilerin geleceklerine hem katkıda bulunmak hem de kariyer planlamalarında onlara yol açmak istiyoruz. Öğrencilerimizi sağlıkla, sağlık sistemiyle, hastanelerle ve orada çalışanlarla buluşturmayı amaçlıyoruz" ifadelerini kullandı.
SİNEM ERYILMAZ - HÜSEYİN ÇAKMAK

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim