Isı Kullanmadan Saç Şekillendirme Yöntemleri

Kadınların var oluşundan beri güzellik hep var olmuş ve var olmaya da devam edecektir. Aslında bütün insanlar güzel olmayı ister ve güzel olmayı sever bu insanoğlunun doğan yapısı gereği olan bir duygudur.

Isı Kullanmadan Saç Şekillendirme Yöntemleri
Yayınlanma Tarihi : 13 Temmuz 2021 02:55

 Ama kadınlar erkeklere göre güzellik konusunda bir adım aha önde olup değim yerindeyse güzel olmak için kıl kırka yararlar denilebilir. Önemli olan güzelleşirken, sağlığımızı bozmamadan ve güzelleşme uğruna bu işi anormal derecede abartmamak. Doğal ve sağlıklı görünmek güzelliklerin en büyüğü olduğunu unutmamalıyız. Saçlarımız güzel görünmemiz için en önemli parçamızıdır. Saç sağlığımız için kullandığımız saç şekillendiricileri yüksek ısıda çalıştığı için saçlarımızı yakıyor. Saç şekillendirmenin doğal yöntemlerini saçlarımıza uygularsak saçlarımız hem doğal görünür hem de saçlarımız sağlıklı olur.

Isı Kullanarak Saç Şekillendirme Yöntemlerinin Zararları?

Yüksek ısıda çalışan elektrikli saç şekillendiricilerin saçlarımıza verdiği şekilleri ve bu aletlerin kullanım kolaylığı olmasını çok seviyoruz. Çarçabuk saçlarımız şekilleniyor. Gideceğimiz yerlere hazırlanırken fazla zaman harcamıyoruz. Bu şekillendiricilerin verdiği kolaylıklar hep bildiğimiz şeylerdir ama bu şekillendiricilerin saçlarımıza verdiği zararları biliyor muyuz? Elektrikli saç şekillendiricilerin saçlarımıza verdiği zararlardan bazıları şunlardır:

 • Sık kullanılan saç şekillendiriciler saçlarımızı yakabiliyor.
 • Sık kullanılan saç şekillendiriciler saçlarımızın kırılmasına neden olabiliyor.
 • Sık kullanılan saç şekillendiriciler saçlarımızın kurumasına neden olabiliyor.
 • Sık kullanılan saç şekillendiriciler saçlarımızın dökülmesine sebep olabiliyor.
 • Sık kullanılan saç şekillendiriciler saçlarımızın cansız görünmesine neden olabiliyor.

Isı Kullanmadan Pratik Aparatlar İle Saç Şekillendirme Yöntemleri

Isı kullanmadan saçlarımızı şekillendire biliriz.  Saçlarımızı doğal ve basit yöntemler ile şekillendirmemiz saçlarımızın sağlığını korur ve canlı görünmesini sağlar. Saçlarımıza verdiğimiz önemi ilk şartı saçlarımızın doğal yapısı yakmadan korumak olmalıdır. Saçlarımızı çeşitli aletler ile yakmadan da şekillendirerek dalgalı saçlara kavuşabiliriz. Doğan ve basit yöntemler ile saç şekillendirmenin yöntemlerinden bazılar şunlardır:

 • En bilindik olan bigudi ile saç şekillendirme yöntemini kullanabiliriz.
 • Pipet kullanarak saçlarımızı şekillendirebiliriz.(pipetleri bigudiler gibi sarıp pipetlerin uçlarını birleştirerek düğümlüyoruz.
 • Bez parçaları ile saçlarımızı bigudi gibi kullanarak saçlarımızı şekillendirebiliriz.
 • Saç örgüsü yöntemi ile saçlarımızı şekillendirebiliriz.
 • Bandana ile saçlarımızı şekillendirebiliriz.
 • Topuz süngeri ile saçlarımızı şekillendirebiliriz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.