İŞKUR'dan Büyük Fırsat Yalnızca Beş Saat Çalışarak Günlük 108 Lira Kazanabilirsiniz

İŞKUR'dan Büyük Fırsat Yalnızca Beş Saat Çalışarak Günlük 108 Lira Kazanabilirsiniz

İŞKUR büyük bir fırsat duyurdu. İş arayanlar hemen başvursun, günde beş saat çalışarak kazanç elde edin. İŞKUR'un duyurduğu fırsata göre günde yalnızca beş saat çalışarak günlük olarak 108 lira kazanmak mümkün!

Türkiye İş Kurumu işsiz olanlar  için önemli birtakım açıklamalar yaptı. İŞKUR'UN kendi web sitesi üzerinden yayınladığı açıklamaya bakıldığında işsiz vatandaşlar için büyük bir fırsat verildi. İşbaşı eğitim programları kapsamında programlara katılan vatandaşlar için günlük olarak ödeme yapılacak. En az beş en fazla da sekiz saat çalışanlar için günlük olarak da 108,68 Türk Lirası ödeme yapılacak.

İş arayanlara özel olarak gerçekleştirilen destek projesinde işsizlerin mesleki deneyim ve tecrübe kazanmalarına, teorik eğitimin yanında mesleki olarak da uygulamaya dökmek ve çalışma ortamında uyum kazanmak mümkün olacak. İşbaşı eğitim programları kursiyerlerin mağdur olmaması için de ödemeler gerçekleştirecek.

Program ne kadar sürecek?

Eğitim programları günde beş saatten sekiz saate kadar ve haftada altı gün ile kırk beş saati geçmeyecek şekilde düzenleniyor. Proje kapsamında bilişim ve imalat sektörlerindeki işyeri ve mesleklerde çalışacak olanlar için en fazla altı aya kadar, muhabirlik ile alakalı meslekler için dokuz aylık bir süre, tehlikeli ve çok tehlikeli meslekler için de MEB Hayat Boyu Öğrenme Modüllerinin asgari süresinin altında kalmayacak şekilde ve diğer sektörler için de üç ay olacak şekilde gerçekleşecek.

Diğer yandan 18 ile 29 yaşı arasındaki gençleri geleceğin meslekleri olan siber güvenlik, bulut bilişim, oyun geliştirme uzmanı ve kodlama gibi alanlarda katılmaları için dokuz aylık bir eğitim verilecek.

Programa başvuru için şartlar neler?

Programdan faydalanmak için de kuruma kayıtlı olarak işsiz olmak gerekiyor. On beş yaşını tamamlamış kişilerin başvuru yapabileceği programda işverenin birinci veya ikinci dereceden yakını ya da eşi de olmamak gerekli. Emekliler programa başvuru yapamazken programın başlangıcından önceki üç aylık süreçte programa başvuru yapan işverenin çalışanı olmamak gerekiyor. Diğer yandan projeden bir ay öncesinde de uzun vadeli sigorta kollarına ait primi yatırılmamış olmalı. İş ile meslek danışmanlığı hizmetlerinden de daha öncesinde faydalanmamış olmak gerekiyor.

En Yeniler