• BIST 98.455
  • Altın 219,916
  • Dolar 5,3279
  • Euro 6,0542
  • İstanbul 9 °C
  • Ankara 4 °C
  • İzmir 12 °C
» »

İslamoğlu'nun o sözleri tartışma yarattı

İslamoğlu'nun o sözleri tartışma yarattı
Mustafa İslamoğlu'nun geçtiğimiz cuma günü Akabe Vakfı'nda verdiği hutbe tartışma yarattı. İslamoğlu, sosyal medyada tepkilere neden olan sözlerini savundu, hutbenin tamamının okunmasını istedi.

Onbinlerce kullanıcının tepki gösterdiği sözlerle ilgili Mustafa İslamoğlu, twitter hesabından açıklama yaptı. Sözlerinin bütünün yayınlanmasını isteyen İslamoğlu'nun açıklamaları şöyle:


"Hutbemizin tamamını dinlemeden konu bütünlüğünü es geçerek sadece 30 saniyelik bir bölümünü alarak kara propaganda yapmanın adı nedir?


Müslüman ahlaklı adil olmak zorundadır konuşmayı kırpmak ne eleştirmenliğe ne insani ilişkillere yakışır, dininiz size böyle mi öğretiyor?


Tevhidin insanı özgürleştirdiği, kula kulluktan kurtardığı gerçeğini anlattım onu bırakıp bu kıyasa mı takıldınız?
Firavunlara ve putlara karşı olmanın yetmeyeceği bunun yanında firavunluğa ve putçuluğa da karşı olmak gerektiğini anlattım bunu konuşalım.

Allah’ın bazı din istismarcılarının iddia ettiği gibi rüyada görülemeyeceğini anlattım buna takılmadınız da bir kıyasa mı takıldınız?
İnsanın dışındaki firavundan daha tehlikeli olan içindeki firavundan kurtulunması gerektiğini anlattım bu mevzu ilginizi çekmedi mi?


Peygamberin döneminin tedavi yöntemlerini bir insan olarak kullandığı ve bunların sünnet olarak algılanmaması gerektiğinden bahsettim.


Kur’an bilgi sistemi gayb ve şehadet ayaklarına oturur bu ikisine Allah’ın sakındırdığı ‘zan’ ayağının sokuşturdular ilginizi çekmiyor mu?
Din ayrı şeydir din kültürü ayrı şeydir , din ilahidir kültür insanidir dedim bunu konuşalım.
Mert olan hutbenin tamamını yayınlar ve nihai kararı topluma bırakır. Ama linç etmeye alışanların buna cesareti olduğuna inanmıyorum..."

Kategoriler
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim