İsmail Küçükkaya Sordu Amiral Açıklamasıyla Meral Akşener herkesi Şoka uğrattı

İsmail Küçükkaya Sordu Amiral Açıklamasıyla Meral Akşener herkesi Şoka uğrattı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, FOX TV'de yayınlanan İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat programına konuk oldu. Akşener'in sözleri ise gündeme bomba gibi düştü. Montrö bildirisi hakkında bakın neler söyledi...

Meral Akşener FOX TV'de yayınlanmakta olan İsmail Küçükkaya'nın sunduğu Çalar Saat programının konuğu oldu. Çarpıcı açıklamalar yapan Akşener, koronavirüsten gündeme pek çok açıklama yaptı. Ancak Montrö Bildirisi hakkında yaptığı açıklama gündeme bomba gibi düştü.

Akşener Ankara'dayken bildiriyi okuduğunu dile getirirken metinde bir kaç cümlesi haricinde herhangi bir problem göremediğini açıkladı. Akşener emekli amirallerin çoğunun da yazar olduğuna dikkat çekerek herkesin kendisini, ifade etmekte de özgür olduğunu vurguladı.

Gündem değiştirmeye bahane oldu

Ancak Akşener, bu olaydan bir hafta öncesine kadar bir gazetecinin TBMM başkanına sorduğu soruya karşılık olarak Cumhurbaşkanı Montrö’den bile çıkabilir cevabı üzerine bu bildirinin yayınlanmasının hükümete can suyu olmasına yol açtığını dile getirdi. Vaktinde parti olarak TBMM Başkanının Montrö cevabına sert bir karşılık verdiklerini dile getiren Akşener, bu durum karşısında Şentop’un da geri adım attığını hatırlattı.

Zevzeklik sözlerine açıklama getirdi

Akşener, bildirinin yanlış olmasının yanında saatinin de yanlış olduğunu düşündüğünü belirtirken konuyu fazla ciddiye almamak gerektiğini de söyledi. Bu nedenle de bildiriye yönelik olarak "zevzeklik" ifadesini kullanan Akşener, zevzeklik kelimesinin anlamının da gevezelik olduğunun altını çizdi.

AKP ile mücadele siyasi zeminde olmalı

Konu ile alakalı olarak da kendisine cephe alan kişilere AKP ile mücadeleyi demokratik şekilde ve siyasi zeminde sürdürmek gerektiğini açıkladı. Hükümet değişsin de nasıl değişirse değişsin diyenlerden olmadığını, Milli iradenin muhatabının da siyaset olduğunu vurguladı. Ancak pazar gününden bu yana darbe yapması mümkün olmayan kişilerin hala darbe yapıp yapmayacaklarını tartışmanın mantıksız oluğunu kaydetti. 

"Küçük ortağınızın gazına gelmeyin"

Akşener Recep Tayyip Erdoğan'a da seslendi. Akşener Erdoğan'a seslenirken gündem değiştirmek için bu insanları uzun uzun mahkemelerde ya da gözaltında tutmanın çok yanlış olacağını dile getirerek başkalarının gazına gelmeyin sözlerini kullandı.