İsmail Saymaz'dan Atatürk dersi! Sözde Cumhurbaşkanı Polemiğinde öyle bir ifade kullandı ki olay oldu

İsmail Saymaz'dan Atatürk dersi! Sözde Cumhurbaşkanı Polemiğinde öyle bir ifade kullandı ki olay oldu

Gazeteci İsmail Saymaz lafını esirgemedi çok kötü kapak yaptı! Canlı Yayında adeta ayar çekti..

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun davalık olmasına neden olan Sözde Cumhurbaşkanı polemiği sürüyor. Bu konu hakkında gazetecilerin de ne diyeceği merak edilirken ekranlarda çok sayıda gazeteci bu konuyu tartışıyor.

Türkiye gündemini bir anda değiştiren bu polemik nedeniyle CHP liderine sadece AKP'den değil muhalefetten de tepkiler var.

Türkiye'nin bir çok sorunu ve problemi varken CHP'nin yapay gündemler peşinde koşarak asıl sorunların konuşulmasını engellemek isteyenlere hizmet etmesi muhalif seçmende bile tepkiye yol açıyor.

Gündem böylesine değişmişken İsmail Saymaz tarafından bir yorum ekranda bomba etkisi yarattı. Canlı yayında açıklamalarda bulunan İsmail Saymaz adeta Atatürk üzerinden ders verdi. Konuyla ilgili yayını takip eden Gerçek Gündem haber sitesi o haberi okuyucusuyla şu şekilde paylaşmış: İşte ayrıntılar

Habertürk'te Türkiye'nin Nabzı programına "Sözde Cumhurbaşkanı" tartışması damgasını vurdu.

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu arasındaki "sözde cumhurbaşkanı" polemiği siyasetin gündemindeki yerini koruyor. Erdoğan "sözde cumhurbaşkanı" ifadesi nedeniyle Kılıçdaroğlu'na dava açarken, CHP lideri bu ifadeyi kullanmaya devam edeceğini belirtmişti.
 
Diğer yandan dün akşam Habertürk'te ekrana gelen Türkiye'nin nabzı programında konuyla ilgili dikkat çeken bir tartışma yaşandı. Programın konuklarından İhsan Aktaş'ın “Atatürk’e ‘Sözde Cumhurbaşkanı’ diyebilir misiniz?” demesine üzerine gazeteci İsmail Saymaz'ın verdiği cevap dikkat çekti. 

Saymaz, Aktaş'ın sözleri üzerine “Atatürk’ün anasına sövenler var. ‘İki sarhoştan biri’ diyenler var. Atatürk’e ağzını bozan adamı Türk Tarih Kurumu Başkanı yaptılar be” şeklinde tepki gösterdi.

Kaynak: Gerçek Gündem - Ulusal  Post - Habertürk

İlgili Haberler