İspanya'yı Etkisi Altına Alan Kar Fırtınasında Hayatını Kaybedenlerin Sayısı Yükseldi

İspanya'yı Etkisi Altına Alan Kar Fırtınasında Hayatını Kaybedenlerin Sayısı Yükseldi

İspanya'da dün başlayan ve etkisi altına alan Filomena kar fırtınası nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 4'e yükseldi.

İspanya'da dün başlayan ve ülke genelinde etkisini gösteren Filomena kar fırtınası nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 4'e yükseldi.

İspanya'da dün öğleden sonra başlayan ve giderek şiddetini arttıran Filomena adı verilen kar fırtınası hayatı dondurdu. Filomena kar fırtınasının etkili olduğu ülkenin güney bölgesinde bulunan Malaga kentinde bir kişi, aracında mahsur kalması sonucu hayatını kaybetti. Başkent Madrid'de ise sokakta yaşayan bir kişi donarak hayatını kaybetti. Yetkililer, kar fırtınasında hayatını kaybedenlerin sayısının 4'e yükseldiğini duyurdu. Kar fırtınası nedeniyle araçlarında mahsur kalan 1500 kişinin kurtarıldığı açıklandı.

İspanya İçişleri Bakanı Fernando Grande-Marlaska, seyahat etmemeleri konusunda uyararak, son 50 yılın en şiddetli ve ciddi fırtınası ile karşı karşıya olduklarını aktardı.

Öte yandan, Kral Felipe VI ve Kraliçe Letizia da sosyla medya hesapları üzerinden yaptıkları açıklamada, fırtına nedeniyle hayatını kaybedenler için üzüntülerini dile getirerek, vatandaşları buzlanma riskine karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Kaynak:Haber Kaynağı

En Yeniler