İsrailli Bilim insanlarından yaşlanmayı durduran formül. Tersine çevirdiler. Bu yiyecekler durduruyor ve.

İsrailli Bilim insanlarından yaşlanmayı durduran formül. Tersine çevirdiler. Bu yiyecekler durduruyor ve.

İsrail'de yapılan bir çalışma yaşlanmayı tarihe gömmeye hazırlanıyor. Yapılan deneyler sonucunda yaşlanma belirtileri...

Yaşlılık; insan yaşamını olumsuz etkileyen, hareket kabiliyetini sınırlayan ve vücutta çeşitli hastalıklara karşı daha savunmasız olmamıza sebep olmaktadır. Bu sebeple çoğu insan yaşlanmak istemez. Hem daha dinç hem de daha genç görünmek her insanın hayalidir elbette. 

Uzun süredir yaşlılık için çözüm arayan İsrail bilim insanları biyolojik yaşlanma sürecini tersine çevirdiği öne sürülen bir çalışmaya imza attı. Tel Aviv Üniversitesi ve Şamir Tıp Merkezi’nden araştırmacılar bir tür oksijen terapisi kullanarak yaşlanmanın iki göstergesi telomer uzunluğu ve hücre yaşlanması birikimini tersine çevirdi.

Yaşlanmak Kader Değil!

Çünkü insanlar yaşlandıkça kromozom uçlarındaki koruyucu telomerler kısalır ve hücre bozukluğu olan hücrelerin sayısı da buna bağlı olarak artar.

Yapılan çalışmada 65 yaş üstü 35 kişi denek olarak kullanıldı. Deneyde Oksijen terapisi ile yaşlanma belirtilerinin önüne geçilip geçilemeyeceği incelendi.

Deneklere 3 ay boyunca haftada 5 gün, günde 90 dakika basınçlı odalarda saf oksijen verildi. Deney sonunda ise katılımcıları telomer boyunun %20 oranında arttığı gözlemlendi. Yaşlanan hücre sayısı ise %37 oranında azaldı.

Deney sırasında katılımcılar yaşam biçimleri ve beslenmeleriyle ilgili herhangi bir değişiklik yapmadığı gibi herhangi bir ilaç da kullanmadı. Araştırmada dikkat çeken özellik, yaşam tarzının değiştirilmesiyle ulaşılabilecek seviyelerin çok ötesinde bir telomer uzaması seviyesine ulaşılması.

 

Kereviz de yaşlanmayı geciktiriyor!

Kerevizin potasyum, sodyum ve su içeriğiyle kırışıklık engelleyici özelliği bulunmaktadır.

ULUSALPOST.COM - AKTİF LİNK VERİLMEDEN ALINTI YAPILAMAZ..

İlgili Haberler