İstanbul için uyarı yapıldı 1985 yılındaki gibi bir kış yaşanacak gök adeta delinmiş gibi kar yağdıracak

İstanbul için yoğun bir kış uyarısı yapıldı. İstanbul'da yaşayanların dikkat edilmesi istenirken havalar adeta buz kesecek..

İstanbul için uyarı yapıldı 1985 yılındaki gibi bir kış yaşanacak gök adeta delinmiş gibi kar yağdıracak
Yayınlanma Tarihi : 30 Ocak 2021 20:58

Uzun bir süredir beklenen yağışlar İstanbul'a gelmek üzere. Ve uzmanlar beklenen yağışla ilgili çok kritik bir uyarı yapıldı. Yapılan uyarıda ise dikkat çeken bir tarih vardı. Tarihi ancak yaşayanlar biliyor. O tarihteki kış adeta İstanbul'a çile yaşatmıştı. İşte Uzmanlar tarafından yapılan o uyarıya ilişkin ayrıntılar.

Gelen son dakika haberine göre Avrupa'dan Türkiye'ye doğru hareket eden yağışlı hava sistemi, hayatı İstanbul'da olumsuz etkileyecek. Yağışların etkili olması durumunda İstanbul'da çetin geçen ve hafızalara kazınan 1985 kışının tekrar yaşanacağının uyarısı yapıldı.

1985 YILINDAKİ KIŞLA İLGİLİ BİLGİLER


Yıllar önce tam 1985 yılının Şubat ayında başlayıp Mart ayına kadar devam eden ve hayatı felç eden sert kış, İstanbul'u adeta vurup geçmişti. Şehirde 18 saat kar yağmış ve kar kalınlığı neredeyse İstanbul'da tam 1 metreyi bulmuştu. Saatlerce süren kar yağışı hayatı İstanbul'da felç etmiş, Belgrad Ormanı'ndan geldiği düşünülen kurtlar bile şehre kadar inmişti.

ŞİDDETLİ KIŞ AVRUPA ÜZERİNDEN TÜRKİYE'YE GELECEK


Uzmanlar tarafından Yapılan tahminler, benzer bir soğuk hava dalgasının İstanbul'a doğru yaklaştığını haber vermekte.
 
Avrupa'dan Türkiye'ye doğru hareket etme ihtimali olan soğuk hava sisteminin Türkiye'ye gelmesi, tarihin en sert kışlarından birini de beraberinde getireceği belirtildi. 

Öte yandan Radardan yapılan tahminlere göre; soğuk hava dalgasının yönünü Türkiye'ye çevirmesi kara kışın kapıya dayanmasına böylelikle neden olacak. Yaklaşan sert kış öncesi vatandaşları ve yetkilileri uzmanlar uyardı.

Şimdi herkes 1985 yılında yaşanacak olan o ürkütücü kışın yeniden İstanbul'a gelip gelmeyeceğini merak ediyor.. O yıl gerçekleşen kış İstanbul'da büyük hasara neden olmuştu.

İlgili Haberler