İşte dolgun sağlıklı saçların formülü

İşte dolgun sağlıklı saçların formülü

Saç dökülme sorununu çözümleyen, saçların daha dolgun ve sağlıklı olmasını sağlayan Organik Saç Enjeksiyonu, kişilerin kendi yağından elde edilen kök hücre kullanılarak yapılıyor.

Organik Saç Enjeksiyonuyla saç dökülmesi ve kellik sorununa etkili bir çözüm sağlayan Estetik International Sağlık Grubu kurucusu, Op. Dr. Bülent Cihantimur, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu: Saçların estetik bir duruşun en önemli parçalarından olduğunu belirten Cihantimur, “Saç dökülmesi veya daha ileri safhalarda kellik sorununun yaşanması, insanları psikolojik açıdan son derece fazla etkiliyor. Geliştirdiğimiz Organik Saç Enjeksiyonu özellikle saç derisini ele alan ve saç köklerinin beslenmesine odaklanan bir çözüm sağlıyor. Organik Saç Ekimi yaparken ya da sadece saç dökülmesi sorunu yaşayan hastalarımıza uyguladığımız Organik Saç Enjeksiyonu, oldukça iyi geri dönüşler alamızı ve bu sorunu yaşayanların güzlerinin gülmesini sağlıyor” diye konuştu.
KÖK HÜCRE BAŞARISI


Organik Saç Enjeksiyonu’nun aktif maddesinin hastanın kendi kök hücreleri olduğunu belirten Cihantimur, “Hastanın bedeninden bir parça yağ alıp, bunu kök hücreden zengin hale getiriyoruz. Kök hücre en fazla yağ haznelerimizde mevcut. Sonra bu sıvıyı, hastanın kafa derisine enjekte ediyoruz. Burada yeniden bir yapılanma oluşuyor. Sağlıksız, beslenemeyen saç kökleri kök hücrenin tüm avantajlarını yakalayarak, tekrar dirilmeye ve saçları beslemeye başlıyor” diye konuştu.
ORGANİK SAÇ EKİMİNDE DE KULLANILIYOR


Enjeksiyon sonrasında saçların dökülme oranında azalma ve saç kalitesinde hissedilir bir dolgunluk, canlanma ve parlaklık yaşandığının altını çizen Op. Dr. Bülent Cihantimur, “Saç ekiminde de kullandığımız Organik Saç Enjeksiyonu, bu haliyle Organik Saç Ekimi ismini alıyor. Klasik bir saç ekimi prosedüründen farklı olarak, kel ya da seyrekleşen kafa derisinin tekrar verimli hale gelmesine odaklanıyoruz. Bu sayede ektiğimiz saçların tutunma oranı artıyor. Organik Saç Enjeksiyonu yaptığımızda yara iyileşmesi de çok çabuk olduğu için, hastanın konforlu bir iyileşme süreci geçirmesine de olanak sağlanmış oluyor. Ayrıca Organik Saç Ekimi sonrasında çıkan saçların daha gür, sağlıklı ve en önemlisi doğal bir formda yeniden hayat bulması, bu tekniğin en önemli avantajları arasındadır” açıklamasında bulundu. Cihantimur ayrıca hızlı yara iyileşmesinden dolayı, yabancı hastaların da Organik Saç Ekimini daha fazla tercih ettiklerini söyledi.