İyi Parti'de Toplu vekil istifalarına ilişkin Meral Akşener son noktayı koydu : Doğru bulmuyorum dedi ve..

İyi Parti'de Toplu vekil istifalarına ilişkin Meral Akşener son noktayı koydu : Doğru bulmuyorum dedi ve..

İyi Parti Kongresi gündemden düşmüyor. Genel Başkan Meral Akşener iddialar üzerine bir açıklama yaptı..

Geçtiğimiz günlerde yapılan İyi Parti kongresi oldukça tartışmalı geçmiş ve partinin kurucu lideri Meral Akşener yeniden Genel Başkan seçilmiştİ.

Bu kurultayda bir liste krizi yaşanmış ve oy verilmeyecekler listesi başlığıyla bir kriz patlak vermişti. Bunun üzerine bir çok vekil tepki göstermiş ve Koray Aydın'ı hedef almışlardı.

Koray Aydın'dan yana tavır sergilemesi durumunda Meral Akşener'in bazı vekillerin istifa edeceği iddia edildi. Hatta bugün Cumhuriyet gazetesi bu olayı haberleştirerek İyi Parti'de 15 milletvekili istifa edebilir başlığıyla haber duyuruldu.

Gelişmeler üzerine İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener bir açıklama yaptı: Yaptığı Açıklamasında Meral Akşener şu ifadeleri kullandı..

, "İç meselelerimizle Türkiye'yi meşgul etmeyi doğru bulmuyorum"

e “Bizim derdimiz memleket meselesi. Derdimiz işsizlik, mutsuz gençler. Dolayısıyla iç meselelerimizle Türkiye’yi meşgul etmeyi doğru bulmuyorum”

Şimdi herkes İyi Parti'de İstifa olacak mı olmayacak mı sorusuna kilitlenmiş durumda. İstifa edecek milletvekilleri iddiası doğru olursa İyi Parti'nin büyük bir yara alması bekleniyor..

Herkes şimdi merak ediyor.. Ya İstifa edenler MHP'ye geri dönerse veya Yeni parti kurarlarsa ne olur? Anlaşılan o ki Siyaset sahnesi oldukça hareketli geçeceğe benziyor..