İzmir depremindeki en net enkaz sayısı ve yaralı sayısını Bakan Açıkladı ve kan ihtiyacıyla ilgili bilgi verdi

İzmir depremindeki en net enkaz sayısı ve yaralı sayısını Bakan Açıkladı ve kan ihtiyacıyla ilgili bilgi verdi

Bakan Kurum İzmir depremi hakkında önemli açıklamalarda bulundu. 17 enkaz var açıklamasında bulunurken yaralı sayısını 522 olarak açıkladı ancak şu dakikalarda yaralı sayısı 709..

Kan ihtiyacımız yok diyen Bakan Kurum 17 enkaz olduğunu açıkladı. 522 yaralımız var diyen Bakan Kurum önemli açıklamalar yapmıştı.

Ancak gelen son rakamlara göre İzmir depremindeki yaralı sayısı 709'a yükseldi. Olay yerinden Bilgilendirmelerde bulunan Bakan Kurum şu açıklamaları yaptı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Şu an için 17 enkazımız var ve enkaz altında vatandaşlarımız var. 12 vatandaşımız hayatını kaybetti, 522 yaralı vatandaşımız var." dedi.Bakan Kurum, "6,6 büyüklüğündeki depremin sonrasında 4 ve üzerinde 21 olmak üzere 114 artçı deprem meydana geldi." diye konuştu.

Murat Kurum konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

"Bugün itibarıyla ilk etapta jandarmamız eliyle 2 bin kişilik çadırlarımız enkaza yakın yerlerde kurulmuş olacak."

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum: "(İzmir'de) Şu an trafikle ilgili herhangi bir problem söz konusu değil, tüm yollarımız açıktır. Ekiplerimiz hasar tespit çalışmalarını fiilen yapıyor. Vatandaşlarımız hasarlı olduğunu düşündükleri binalara hiçbir şekilde girmesinler."

"Kan ihtiyacı söz konusu değil"

Depremin ardından kan ihtiyacının söz konusu olmadığını kaydeden Kurum, "Kan ihtiyacı söz konusu değil. Vatandaşlarımızın 8'i yoğun bakımda, 5'i de ameliyata alındı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum: "(İzmir'deki deprem) Şu an 1227 arama kurtarma ekibimiz sahada fiilen çalışmaktadır." ifadelerini kullanıldı.

Kaynak:Haber Kaynağı

En Yeniler