İzmir İçin Deprem Uzmanı Ercan'dan korkutan uyarı! Şiddetini de verdi

İzmir İçin Deprem Uzmanı Ercan'dan korkutan uyarı! Şiddetini de verdi

İzmir'de gerçekleşen şiddetli depremin ardından artçı sarsıntılar devam ediyor. Jeofizik Y. Mühendisi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan ise özellikle o bölgedeki kişileri uyardı. Ercan, bekleyen bir tehlike var dedi...

Jeofizik Y. Mühendisi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan İzmir'i uyardı. Artçı deprem henüz gelmedi ancak bekleniyor. Yine büyük bir felaket gelebilir. Herkes önlemini almalı. 

Beklenen deprem henüz gelmedi

Otuz ekim günü İzmir'de meydana gelen 6,9 büyüklüğündeki depremin yaraları henüz sarılmadan Prof. Dr.  Ercan, tehlikeli haberi verdi. Prof. Dr.  Ercan'ın belirttiğine göre İzmir'de beklenen artçı deprem henüz gerçekleşmedi. Artçı depremin büyüklüğü ise 5,7 ile 6,0 şiddeti arasında bekleniyor.

Artçı depremler art arda geldi

Bugün saat 02.37'de gerçekleşen 4,7 büyüklüğündeki artçı depremin ardından konuşan Prof. Dr.  Ercan, açıklamasında bu artçının beklenen artçı deprem olmadığını açıkladı.

Gece meydana gelen artçıların lokasyonu Kuşadası Körfezinde Yunanistan’ın Sisam adası açıklarındaydı. 4,7 ile 3 şiddeti arasında değişen altı farklı deprem kaydedildi. On beş metre derinlikteki deprem İzmir şehrinde ve Kuş Adası'nda hissedildi. 

Sözcü gazetesi muhabiri Latif Sungur'un haberine göre ise Prof. Dr.  Ercan, yaşanan depremin 30 Ekim'de Sisam'ın kuzeyinde gelişen 7 şiddetindeki depremin artçısı olduğunu dile getirdi.

Hasarlı yapılara işaret etti

Deprem uzmanı olan Jeofizik Y. Mühendisi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan'ın belirttiğine göre aynı bölgede bir artçı deprem daha bekleniyor. Şiddetli olacağı tahmin edilen artçı deprem 5,7 ila 6 şiddetleri arasında bekleniyor. Bölgede yer alan gerginliğin boşalıncaya dek süreceği tahmin edilen depremlerin arasındaki en şiddetlisinin ise ağır yaralı olan yapıları çok fazla etkileyeceğini Jeofizik Y. Mühendisi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan açıkladı.

İlgili Haberler