İzmir Yine Farkını Gösterdi! Kedi ve Köpekler İçin Alkışlanacak Hareket

İzmir Yine Farkını Gösterdi! Kedi ve Köpekler İçin Alkışlanacak Hareket

Sokak canları için İzmir Büyükşehir Belediyesi seferber oldu. Sokak canları unutulmadı. Ve ekipler tek tek onlara mama dağıttı..

Soğuk kış günlerinde sokak canlarını unutmamak gerekiyor. Bazı belediyeler Sokak canları için  bu günlerde hizmetleriyle dikkat çekiyor. O şehirlerden birisi de İzmir'di. İzmir'de sokak canları unutulmadı ve ekipler tek tek onlara mama dağıttılar. Sevgilerini eksik etmediler. Gerek kedi ve gerekse köpekler bu ilgiden dolayı oldukça mutlu oldular afiyetle mamalarını yediler...

İzmir Büyükşehir Belediyesi, etkisini iyice gösteren soğuk kış günlerinde de sokak hayvanlarını unutmadı. Her gün mama dağıtılan sokak hayvanlarına kış aylarında daha fazla özen gösteren İBB'nin bu hareketi hayvanseverlerin yüzünü güldürdü.

Sokak hayvanlarına mama desteğini aralıksız sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi, kış aylarında desteğini artırdı. Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle sokağa çıkma yasağının uygulandığı günlerde kent genelinde yiyecek bulmakta güçlük çeken küçük dostlar için Belediye ekipleri canla başla çalışıyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, soğuk havaların etkisini artırmasıyla sokakta kalan ve yiyecek bulmakta zorlanan küçük dostlarımız için sivil toplum kuruluşları ve hayavanseverlerle ortak hareket ederek mama dağıtımı aralıksız sürdürüyor. Kalitesi yüksek mama dağıtan İBB, özelikle sokağa çıkma yasağının uygulandığı günlerde dağıtıma daha fazla özen gösteriyor. Her hafta yaklaşık 1 ton mama dağıtan ekipler, kış aylarında yoğunluğun azaldığı turistik bölgeler başta olmak üzere kent dışındaki 19 ilçeye de her hafta 14 tonun üzerinde mama dağıtıyor. 

Sokak hayvanlarının soğuk kış günlerinde daha çok beslenmeye ihtiyaç duyduklarını aktaran İzmir Büyükşehir Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Hande Özyoğurtçu, sokak hayvanlarının tok olmasının onları soğuktan koruduğunu belirtti. Soğuk havalarda mama dağıtıma devam edeceklerini ifade eden Özyoğurtçu, özellikle soğuktan korunmak için araç içlerine giren minik dostların zarar görmemesi için araç sahiplerinin dikkatli olmasını istedi. 

2020 yılı içerisinde can dostlar için toplamda 160 ton kuru mama dağıtımı gerçekleştiren İzmir Büyükşehir Belediyesi öte yandan Seyrek ve Işıkkent'te bulunan barınaklarda yaklaşık bin 300 köpeğin de bakımını üstleniyor. 

 

Kaynak:Haber Kaynağı