İzmir yine sallandı! Fay hareketlendi! Deprem uzmanı Görür'den bomba uyarı

İzmir yine sallandı! Fay hareketlendi! Deprem uzmanı Görür'den bomba uyarı

İzmir'de bir deprem daha! Halkı panik eden depremden sonra ilk konuşan isim Profesör Doktor Naci Görür oldu. Deprem Uzmanı bakın neler söyledi? Profesör Doktor Naci Görür'den deprem açıklaması geldi...

İzmir yine deprem ile sallandı. Türkiye'nin gerçeği olan deprem yollardır en ufak sallantıda korku ile ayağa kalkıyor. Peki depremin şiddeti ne oldu? İlk açıklama Naci Görür'ün twitter hesabından geldi.

Coğrafyamızdan geçen onlarca fay hattında kırılmayı bekleyenler ve yavaş yavaş etkisini gösterenler halkı kokutuyor. Çarpık kentleşme, temelsiz binalar, dip dibe yapılmış evler depremden korkmamıza asıl sebep. Ve deprem sonrası ortaya çıkan görüntüler her seferinde şaşırtmıyor. Okulda eğitim alınmasına rağmen hala panikle pencereden atlayan insanlara şahit olurken, deprem sonrası hem operatörler hem de binaların zayıflığı ortaya çıkıyor. 1999 senesinde yaşanan korkunç deprem sonrasında hala büyük travmalar yaşayan insanlar varken, özellikle İstanbul'da beklenen büyük depremde zayiat büyük olacak gibi duruyor. 

Derken İzmir tekrar sallandı. İzmir'de gelişen deprem herkesi korkuttu, ilk açıklama da Profesör Doktor Naci Görür'den geldi. 

Deprem Ege Denizi'nde meydana geldi. İzmir'in Urla ilçesinde hissedilen 4,4 büyüklüğündeki deprem hakkında ilk açıklamayı yapan Naci Görür twitter hesabından paylaşımda bulundu. Naci Görür'ün aktardığına göre deprem 30 Ekim tarihinde meydana gelmiş olan 6,9 büyüklüğündeki depremle ilişkili. Çünkü depremin Sisam fay zonu ile bağlı olduğu düşünülüyor.

Kayıp hayvanlar bile bulunmuştu

İstanbul'da beklenen büyük depremden önce İzmir'de yaşanan dehşet verici deprem sonrasında pek çok mucize de yaşandı. Özellikle küçük çocukların kurtarılması yüreklere su serperken, özellikle deprem sonrasında kayıp hayvanlar için açılan platformlar ile büyük bir el birliği oluşturuldu. Deprem nedeniyle enkaz altında kalan, kurtulan ya da kaçıp bir yere sığınmış olan pek çok kedi, köpek hatta kuş tekrar sahiplerine kavuşturuldu. 

Güzel görüntülerin yanında verilen zayiat ve hayatını yitiren insanlar ise herkesin yüreğini burktu. Daha İzmir'in yaraları sarılmamışken bekleyen İstanbul depremi de herkesi diken üzerinde tutuyor.

İlgili Haberler