İzmir’de akıllara durgunluk veren olay Çalıntı Aracın Parçalarını sakladığı yer polisleri şaşkına çevirdi

İzmir’de akıllara durgunluk veren olay Çalıntı Aracın Parçalarını sakladığı yer polisleri şaşkına çevirdi

İzmir'in Konak ilçesinden gelen bir haber akıllara durgunluk verdi! Çalıntı aracın parçalarını bakın nasıl saklamış...

İzmir'de yaşanan bir olay polisleri şaşkına çevirdi! Çalıntı aracın parçalarını öyle bir yerde sakladı ki duyanlar kulaklarına inanamadı.

Akıllara durgunluk veren bu olayın geçtiği yer İzmir'in Konak ilçesi oldu, çalıntı otomobili gerçek fiyatının çok çok altında satın alan şüpheli, aracın kapı, direksiyon, koltuk, bagaj kapağı gibi çok sayıda parçasını evinin salonunda uzun bir süre sakladı. Operasyon yaparak Eve baskın yapan polisler, gördüğü manzara karşısında şaşkına uğradılar...

İzmir'in en büyük ilçelerinden birisi olan Konak'ta yaşayan S.G. (33), geçtiğimiz günlerde 09 SR 188 plakalı otomobilini iş yerinin bulunduğu sokağa park etti. Bir müddet sonra bölgeye gelen S.G, aracını göremeyince durumu hemen polise bildirdi. Çalındığı ortaya çıkan araçla ilgili hemen İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri geniş çaplı bir çalışma başlattı. Hırsızlık anları, bölgede bulunan güvenlik kameraları tarafından kaydedilirken, kameralardan zanlıların kimliği kısa sürede tespit edildi. Bu soruşturma sonrasında Kimlikleri belirlenen hırsızlık zanlıları S.T ile Ş.B., operasyonla yakalanarak derhal gözaltına alındılar. Operasyonla gözaltına alınan Şüpheliler ilk ifadelerinde, çaldıkları aracı sanayi sitesinde iş yeri bulunan A.S.'ye sattıklarını söyleyince bu kişi de polisler tarafından gözaltına alındı.

Aracı satın alan A.S. ise ifadesinde, otomobili 10 bin liraya satın aldığını ve parçaladıktan sonra evine götürdüğünü açıkladı. Bu itiraf üzerine  ekipler hemen söz konusu adrese gittiler.

Operasyonun en ilginç yanı burada başlıyor çünkü Parçalar evin salonunda bulundu, ve poliste bu duruma çok şaşırdı

Operasyon kapsamında Zanlının ikametinde hemen arama yapıldı. Söz konusun çalınan otomobilin; direksiyonu, kapısı, tamponu, bagaj kapağı, farları gibi çok sayıda parçası evin salonunda ele geçirildi. Bu duruma polisler çok şaşırdı

Operasyon başarılı bir şekilde sonuçlanırken Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen hırsızlık zanlıları S.T. ile Ş.B. tutuklanarak cezaevine gönderildiler. Otomobili parçalarını evinde saklayan A.S. hakkında ise "hırsızlık malını satın almaktan" emniyette işlem yapıldı.

İHA Tarafından servis edilen bu Hırsızlık haberi günün en ilginç haberi olarak kayıtlara geçti. iZMİR gündemine oturan hırsızlık olayı gerçekten akıllara durgunluk vermeyi başardı..

İzmir’de akıllara durgunluk veren olay Çalıntı Aracın Parçalarını sakladığı yer polisleri şaşkına çevirdi

İlgili Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı