İzmir'de çok sayıda vatandaşa mezar olan apartmanla ilgili gerçek ortaya çıktı. Bakın nereye yapılmış

İzmir'de çok sayıda vatandaşa mezar olan apartmanla ilgili gerçek ortaya çıktı. Bakın nereye yapılmış

İzmir'de meydana gelen deprem ne kadar güvenli binalarda oturuyoruz sorusunu bir kez daha akıllara getirdi. Habertürk tarafından yayınlanan bir haber bütün gerçeği ortaya çıkardı!

İzmir'de meydana gelen depremde çöken binalar tartışma konusu oldu. Bayraklı'da yıkılan apartmanlardan biri de Sakarya Caddesi Mansuroğlu Mahallesi'ndeki Rıza bey Apartmanıydı.

8 Katlı bina çok sayıda vatandaşımıza mezar oldu. Depremde yıkılan bu apartmanın yapıldığı arazi ise tartışma konusu oldu...

Habertürk internet sitesi depremde çok sayıda vatandaşa mezar olan bu binayla ilgili önemli bir detayı haberleştirdi. Habertürk'te yayınlanan habere göre :  deniz jeoloğu ve jeofizikçi Cenk Yaltırak, yıkılan binanın 2000 yılında çevresinin sulak bir bostan olduğunu iddia ederek bu bilgiyi sosyal medya hesabından paylaştı..

Türkiye'yi yasa boğan enkaz altından çıkarılan vatandaşların sayısının her geçen saat arttığı İzmir'deki depremin acıları henüz çok taze. 8 Katlı Rıza bey apartmanı ise tartışma konusu oldu..

Bina eski bir bina değil oldukça yeniydi. İddialara göre binanın balkonlarında deprem öncesi bile çatlaklar vardı... 

Arama kurtarma çalışmaları hala bu binada sürüyor. Binanın yeriyle ilgili şok edici açıklama ise deniz jeoloğu ve jeofizikçi olan Cenk Yaltırak'tan geldi..

Sosyal medya hesabından herkesi şok eden bilgileri başlaşan Cenk Yaltırak şunları yazdı...

"Yıkılan binalardan biri; yepyeni, en alt katı dükkan, sadece 2000 yılında etrafı sulak bostan. Salata ekeceğine apartman ekerek zengin olunan bir bölge. Tarım alanları akarsu yatakları içinde değişken zemin yaratır. Binadaki en ufak hatayı affetmez."

Kaynak: HABERTÜRK..

Görüldüğü gibi değerli okurlar deprem değil sağlıksız binalar öldürüyor aslında... 

En Yeniler