İzmir'de dev operasyon! Çok sayıda ilçede gerçekleştirilen operasyonlarda gözaltılar var

İzmir'de dev operasyon! Çok sayıda ilçede gerçekleştirilen operasyonlarda gözaltılar var

İzmir polisinden dev operasyon. Operasyonda 10 Kişinin gözaltına alındığı belirtiliyor...

İzmir'de polis dev bir operasyon gerçekleştirdi. Operasyonda 10 kişi gözaltına alınırken kilolarca esrar maddesi bulundu. 

İHA'nın haberine göre İzmir'de Hint keneviri yetiştirmek için evlerin odalarına ve kıyafet dolabına özel düzenek kurdukları belirlenen 10 kişinin düzenlenen operasyonla gözaltına alındığı açıklandı.  Öte yandan Operasyonda 6.5 kilogram esrar maddesi ele geçirildiği bildirildi. 

Operasyonu gerçekleştiren İzmir Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından, Güzelbahçe, Çeşme Urla, Aliağa ve Foça ilçelerinde uyuşturucu madde imal veya ticareti yapıldığı tespit edilen 6 adrese operasyon geniş çaplı bir operasyon düzenledi.

Ekipler tarafından Düzenlenen bu  operasyonda ekipler, Hint keneviri yetiştirmek için bazı evlerin odalarına ve dolaplarına özel düzenek kurulduğunu ortaya çıkardı. Düzenlenen geniş çaplı bu Operasyonda toplamda 6 kilogram 503 gram esrar maddesi, 96 kök kenevir bitkisi, 1 adet ruhsatsız tabanca, 1 adet pompalı tüfek ve çok sayıda kenevir yetiştirmek üzere kullanılan malzemenin ele geçirildiği açıklandı. Ekipler tarafından düzenlenen bu operasyonda ayrıca konuyla ilgili 10 şahsı yakalayarak gözaltına aldı. Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü bilgisi geldi.

Kaynak:Haber Kaynağı