• BIST 99.835
  • Altın 243,334
  • Dolar 5,7445
  • Euro 6,4830
  • İstanbul 11 °C
  • Ankara 6 °C
  • İzmir 18 °C

İzmir'de Hazır Giyim İhracatçıları Paris Yolcusu

İzmir'de Hazır Giyim İhracatçıları Paris Yolcusu
Türkiye'nin katma değerli ürün ihraç eden sektörlerinin başında yer alan hazır giyim sektörü, dünya genelinde 2017-2018 sonbahar-kış sezonunun şekilleneceği...

Türkiye'nin katma değerli ürün ihraç eden sektörlerinin başında yer alan hazır giyim sektörü, dünya genelinde 2017-2018 sonbahar-kış sezonunun şekilleneceği Premiere Vision Paris Fuarı'na çıkarma yapacak. Türk firmaları hem koleksiyonlarını tanıtacak, hem de Fransa'ya ihracatlarını arttırmanın zeminini bulacak.

13-15 Eylül tarihlerinde düzenlenecek olan dünyanın en prestijli moda fuarlarında biri olan Premiere Vision Manufacturing Paris Fuarı'na Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği organizasyonunda 14 Türk firması katılıyor. Dünyanın en prestijli moda fuarı olarak kabul edilen Premiere Vision Manufacturing Paris Fuarı Türkiye Milli Katılım Organizasyonu'nu Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği gerçekleştiriyor. 13-15 Eylül tarihlerinde düzenlenecek olan Milli Katılım Organizasyonu ile 14 Türk firması özellikle Avrupa olmak üzere tüm dünyaya ihracatlarını artırma çabası içinde olacak.

Potansiyeli anlatacaklar

Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Emre Kızılgüneşler, "İngiltere, İtalya, Almanya, İspanya, Japonya, Kuzey Kore, ABD ve Çin başta olmak üzere 30 farklı ülkeden profesyonel alıcıların ziyaret ettiği fuarda, hedef pazarlarımız olan bu ülkelerde yerleşik firmalara bölgemizin potansiyelini anlatabilmemiz mümkün olacak. Geçtiğimiz yıl ziyaretçi sayısı 63 bin olan fuarın yaklaşık 2 bin katılımcısı vardı. Fuarın, Fransız alıcıların yanı sıra yüzde 72 gibi yüksek bir oranda uluslararası alıcılar ile buluşmamıza imkan sağlayacak bir ortam oluşturmasını bekliyoruz. Bu açıdan yaklaşık 23 milyar dolar ithalat potansiyeli olan bir pazarda sektörel ihracatımızı ivmelendirecek bir organizasyona imza atacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz" diye konuştu.

27 milyon 223 bin dolar ihracat

İplik, kumaş, hazır giyim, deri, aksesuar ve tasarımlar altı ana alt bölümden oluşan fuarda Türkiye hazır giyim bölümünde yer alacak. Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği tarafından milli katılım organizasyonu yapılan fuara şu firmalar katılıyor; Akarteks, Akçakaya Group Tekstil A.Ş., Fame Tekstil, Fırattek Tekstil San. ve Tic. Ltd. Şti., Gülsen Tekstil San ve Tic. Ltd. Şti., IYA Tekstil Sanayi ve Ticaret Ltd. Ştd., Kaynak Tekstil Pazarlama, Kreateks Tekstil San.Tic. Ltd. Şti., Modalt Tekstil Konfeksiyon San. Tic. Ltd. Şti., Mosi Tekstil, Orimpex Textiles, Seyfeli Dış Ticaret Ltd. Şti., Version Tekstil A.Ş., Zaroteks Tekstil İnş. Ltd. Şti. Fransa, 2016 yılının Ocak-Ağustos döneminde Türkiye'nin hazır giyim ve konfeksiyon ürünleri ihracatından 588 milyon 835 bin dolarlık pay aldı. Aynı dönemde Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği üyelerinin ihracatı ise 27 milyon 223 bin dolar olarak kayıtlara geçti.

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim