İzmir'de korkutan ölümler - Sahte içki rezaletinde bilanço ağırlaşıyor toplam sayı açıklandı

İzmir'de korkutan ölümler - Sahte içki rezaletinde bilanço ağırlaşıyor toplam sayı açıklandı

TÜRKİYE genelinde sahte içkiden ölenlerin sayısı artıyor. Toplamda bu ay içerisinde 78 kişi sahte içkiden öldü!

TÜRKİYE GENELİNDE SAHTE İÇKİDEN ÖLENLERİN SAYISI ARTIYOR. TOPLAM BU AY ÖLENLERİN SAYISI 78'E ÇIKTI. İZMİR GENELİNDE DE SAHTE İÇKİDEN ÖLENLERİN SAYISI 33 OLARAK KAYITLARA GEÇTİ.

BU SAYI SON 1 AY İÇİNDE GERÇEKLEŞTİĞİ İÇİN ENDİŞE YARATTI. GÜVENLİK GÜÇLERİ SAHTEKARLARA KARŞI OPERASYONLARI TÜM HIZIYLA SÜRDÜRÜYOR! SON GELEN BİLGİLER ŞU ŞEKİLDE OLDU

İZMİR(AA) - AA muhabirinin derlediği bilgilere göre, son iki günde İzmir'de 5, Mersin ve Samsun'da da 1'er kişi olmak üzere 7 kişi, metil alkol zehirlenmesi belirtileriyle kaldırıldığı hastanede yaşam mücadelesini kaybetti.

Ülke genelinde 9 Ekim'den bu yana İzmir'de 33, İstanbul'da 10, Aydın'da 9, Kırıkkale'de 7, Mersin'de 8, Kırklareli'de 3, Muğla, Zonguldak ve Tekirdağ'da 2'şer, Samsun ve Trabzon'da 1'er kişi olmak üzere hayatını kaybedenlerin sayısı 78'e çıktı.

Operasyonlar sürüyor

Sahte içki imalatı ve satışına karşı operasyonların devam ettiği Türkiye genelinde emniyet ve jandarma ekipleri, 9 Ekim'den bu yana yaptıkları operasyonlarda 471 şüpheliyi gözaltına aldı.

Şüphelilerden 95'i tutuklandı. Diğer şüphelilerin bir bölümü serbest bırakılırken bir bölümünün emniyet ve adliyedeki işlemleri sürüyor.

Son iki günde yapılan operasyonlarda ise Manisa'da 100 litre rakı, 1200 litre şarap, 405 litre etil alkol, Çanakkale'de 609 litre sahte içki, 2 bin 918 litre etil alkol ve 3 litre viski kiti, Bursa'da 723 litre sahte şarap, Kütahya'da 11 litre rakı, 6 litre votka, 15 litre etil alkol, 2 litre anason aroması, Malatya'da 269 litre, Adana'da 800 litre sahte içki, 60 litre etil alkol ve 220 şişe sahte viski ele geçirildi.

Kaynak:Haber Kaynağı

En Yeniler