İzmirli Kadınlardan Sloganlı ‘Evet’ Kampanyası

İzmirli Kadınlardan Sloganlı ‘Evet’ Kampanyası

İzmir'de AK Parti'li kadınlar, referandum çalışması kapsamında kırmızı "evet" tişörtleri ve rengarenk sloganları ile İzmir turuna çıktı.

İzmir'de AK Parti'li kadınlar, referandum çalışması kapsamında kırmızı "evet" tişörtleri ve rengarenk sloganları ile İzmir turuna çıktı.

AK Parti İzmir Kadın Kolları Başkanlığı tarafından 16 Nisan halk oylaması kapsamında yapılan "evet" kampanyası büyük ilgi topladı. Her gün ilçe ilçe, sokak sokak gezen kadınlar üzerilerine giydikleri evet tişörtleri, ellerinde broşürleri ve coşku dolu sloganlarıyla İzmir turu yapıyor.

AK Parti İzmir İl Kadın Kolları Başkanı Gözde Keskin, 21 gündür sokak sokak gezdiklerini belirterek, "Genel merkez tarafından kampanya sürecimiz başladığından beri bir programlama gerçekleştirdik. İzmir'imizde 30 ilçe var, kadın kollarımız zaten mahalle sokak taramaları ve çat kapı ev ziyaretleri gerçekleştiriyorlar. Biz de İzmir İl Kadın Kolları olarak bir saha ekibi kurduk. Her gün bir ilçemizde ilçe kadın kollarımızla beraber saha çalışması gerçekleştiriyoruz. İlçenin önemli yerlerinde, pazarlarda, ev aralarında broşür dağıtıyoruz. Vatandaşlarımızla bir araya geliyoruz. Bu şekilde bir çalışma gerçekleştiriyoruz. Bugün 21. ilçemiz, 9 ilçemiz kaldı. Geri kalan günlerde diğer metropol ilçelerimize birer kez daha gideceğiz" dedi.

"16 Nisan'da İzmir'in dağlarında kırmızı çiçekler açacak"

Kampanyalarına karşılık vatandaşlardan da olumlu tepkiler aldıklarını belirten Keskin, "Çok güzel verimli geçiyor. Bizi destekleyenler mutlu oluyorlar bu da bizi mutlu ediyor. İnşallah 16 Nisan'da bunun sonuçlarını evet olarak göreceğiz. Yoğunluklu olarak güzel tepkiler alıyoruz. Tabi ki farklı görüşteki vatandaşlarımızın da tepkileri oluyor. Ama biz taş atana gül atarak cevap veriyoruz. Hiçbir sıkıntı yaşamadık bugüne kadar gayet keyifli geçiyor. Bizim amacımız bizi destekleyen kardeşlerimizin motivasyonunu sağlamak ve onların bir göz kırpması, broşürümüzü alması, sevinç göstermesi bile bizi çok mutlu ediyor. İzmir'in de inşallah dağlarında kırmızı çiçekler açacak inşallah diyoruz" diye konuştu.

Her gün kilometrelerce yol yaptıklarını kaydeden Gözde Keskin, günde 10 kilometre yürüdüklerini, sokak sokak gezmelerinin yanı sıra köylere de gittiklerini, yorulmadan çalıştıklarını dile getirdi.

Kadın kolları ekibi dur durak bilmiyor

AK Parti Kadın Kolları ekibindeki kadınlar da çalışmalarının çok verimli geçtiğini belirterek, şunları söyledi:

"Çok heyecanlıyız. Her gün bu gezmeler bizi daha da heyecanlandırıyor. 16 Nisan'a çok yaklaştık, gerçekten çok duyguluyuz. İnşallah İzmir'de de çıtayı yükselteceğiz, hep birlikte bunun neşesini yaşayacağız. Sürekli sahalardayız, köylerdeyiz, kentlerdeyiz, pazarlardayız. Her yerde İzmir il kadın kolları, AK Parti varlığını gösteriyor. Her gün sahalardayız. Her doğan için "evet" diyoruz. Vatanımız için bayrağımız için ölünceye kadar "yürü" deseler yürüyoruz. Gelecek için, vatanımız, çoluk çocuğumuz için. Bu başka bir aşk, başka bir sevgi. İzmir'den çok umutluyuz. İzmir eski İzmir değil. İzmir gerçek bir demokrat ve gerçek bir cumhuriyeti savunuyor. Biz de öyleyiz ve inanıyoruz. İnananlar kazanır, bizde kazanacağız."

Vatandaşlar da AK Parti'li kadınların coşkusuna ortak oldu

İzmir'in AK kadınlarının sokak sokak yaptığı kampanyalarını gören vatandaşlar coşkuya ortak oldu. Kimisi yoldan geçerken arabalarının kornaları ile destek verirken kimileri de alkışlarıyla destek oldu.

"İzmir artık çok farklı çok değişti"

Sahilde dolaşırken AK kadınlara denk gelen Fehriye Cansız isimli vatandaş, "Çok heyecanlı buldum. Sahilde dolaşıyordum, koşa koşa geldim. Heyecan var, coşku var. Ben kararsızdım ama herhalde kararım evet olacak. Nereye gitsek her eyerde karşımıza çıkıyorlar. Çok büyük coşkuyla hareket ediyorlar. Bu kadar coşku ve heyecanla çalışılıyorsa hepimiz evet demeliyiz" dedi.

Sezgin Holat isimli vatandaş da, "Halk olarak çok beğendim. Yapılanlara bakıyorum yıllardır en güzelini şimdi görüyorum. Alışverişe pazarıma gidiyordum, çok hoşuma gitti, görüntü itibariyle de kararımız evet" diye konuştu.

Meliha Korkmaz isimli vatandaş ise "İzmir'in kadınları gerçekten çok çalışıyorlar, hayran kaldım. İzmir gerçekten çok farklı ve çok değişti. Allah'ın izniyle inşallah evet oylarının yükseleceğine inanıyorum. Bir de Avrupa bize hayır diyorsa, biz mutlaka evet demeliyiz. Doğru yolda olduğumuza inanıyorum" ifadelerini kullandı.

"Kadınlar yuvayı da iyi bilir erkeklerden daha çok çalışıyorlar"

Şennur Altın isimli vatandaş ise şunları söyledi:

"Seçim yapmıyoruz, bu devlet meselesi. Bir parti ya da yerel yönetim seçmiyoruz. Bu vatan meselesi. Ben çocuklarımın, torunumun geleceği için daha güçlü bir Türkiye için evet diyorum. Çünkü biz yaşadık, bir kitapçıkla yüzde 50 fakirleşmeyi gördük biz. Ben bunların bir daha olmasını istemiyorum. Kadınlar en iyi biliyorlar. Kadınlar yuvayı iyi biliyor. Onun için memleketi iyi biliyorlar. Bunun için durmuyor, bence erkeklerden çok daha sahip çıkıyorlar, Kusura bakmasınlar."

"Doğu da evetçi"

Doğulu ve Kürt olduğunu söyleyen bir vatandaş ise "Ben doğuluyum. Ben Bitlisliyim. Doğulular hep evetçiydiler. İnşallah sandıkta hepsi evet derler. Ben onların içindeyim. FETÖ'cülerin askerleri yapıyor bizim askerlerimize atıyorlar. Halkı hep FETÖ'nün askeri kışkırttı. Kürtlerle Türkleri birbirlerine düşürdüler, ben gözümle şahidim" ifadelerini kullandı.

Coşku içinde kadınlara slogan attıran Kader Aksu da şunları söyledi:

"Vatanımız, bayrağımız, şehitlerimiz için bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Avrupa hayır diyorsa biz doğru yoldayız demektir. Bundan sonra Avrupa'nın isteklerini yapmayacağız. Biz baş kaldırdığımız için bunlar oluyor. Lütfen bilinçli olarak okuyalım, okumadan hayır demeyelim. Bu kul hakkıdır. Avrupa'nın isteklerini, PKK'nın isteklerini yapmayalım. Rica ediyorum okuyalım."

Kaynak : İHA

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.