İzmirliler Dikkat! Sahte Altın Şebekesinin Kurbanı Olmuş Olabilirsiniz!

İzmirliler Dikkat! Sahte Altın Şebekesinin Kurbanı Olmuş Olabilirsiniz!

Ayvalık'ta bir tarlada gömülü altın bulduklarını ve bunları uygun fiyata satmak istediklerini belirterek İzmirlileri hedef alan 6 kişilik bir şebeke yakalandı.

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, gömülü altın buldukları iddiası ile İzmir'den ulaştıkları insanlara uygun fiyata satmak istediklerini belirten 6 kişilik bir şebeke yakalandı. 

Edinilen bilgiye göre, İzmir'in farklı bölgelerinde ikamet eden vatandaşları arayarak bir tarlada gömülü altın ve sikke bulduklarını iddia eden ve bunları uygun fiyatlara satmak niyetinde olduklarını belirten sahte altın şebekesi Ayvalık'ta kıskıvrak yakalandı.

Ayvalık'a gelerek, telefonla irtibata geçtikleri kişilere önce bir tane gerçek altın vererek, kuyumcuda kontrol ettirmelerini isteyerek güven kazanan şebeke üyeleri, Antalya'dan gelen ve Ayvalık'ta bir araya geldikleri E.F.'ye 50 bin lira karşılığında 300 adet sahte sikke ve altın sattı. Antalya'ya döndükten sonra altınların sahte olduğunu fark eden E.F., Ayvalık İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne ulaştı. Bunun üzerine harekete geçen Ayvalık İlçe Emniyet Müdürlüğü, Bilecik'ten Ayvalık'a gelerek aynı yöntem ile dolandırılmak üzere olan M.K. isimli kişiye gerçek altınları gösterdiği esnada yaptığı operasyonla H.B.A , B.K, C.B, M.İ ,K.İ, A.G isimli 6 zanlı, 1650 adet sahte altın ve 3 gerçek altın ile yakalandı. Gözaltına alınan zanlılar, sorgulamalarının ardından Ayvalık Adliyesi'ne sevk edildi.

 

Kaynak:Haber Kaynağı