Kabızlığa Sonsuza Dek Son Veriyor Tüm Sindirim Sistemini Açıyor 1 Kaşık Balla Karıştırıp Yenilirse...

Kabızlığa Sonsuza Dek Son Veriyor Tüm Sindirim Sistemini Açıyor 1 Kaşık Balla Karıştırıp Yenilirse...

Kabızlık bazı besinler sayesinde son bulabilecek bir rahatsızlıktır. Bu besinler sayesinde sizlerde kabızlıktan kurtulabilir ve sindirim sisteminizi rahatlatabilirsiniz.

Sindirim sisteminin çalışmasında olan problemler yüzünde kişi vücut atıklarını atarken ciddi şekilde zorluklar çekebilir. Çektiği bu zorluğun çözüm yolu için birçok tedavi yöntemi mevcuttur. Fakat, bazı kişiler bu problem nedeniyle  bir uzmana görünmekten çekinebilir. Bu çekingenlik ne kadar gereksiz olsa da kişiler çekingenlik gösterebiliyor. Bu yazıda da kabızlığa iyi gelecek şifalı bitkilerden birkaç tanesi hakkında bilgiler verilmiştir.

Bamya

 

Sindirim sistemine çok iyi gelecek olan bamya, içerisinde bol miktarda lif bulundurur. Bu lifler yardımı ile bağırsakların çalışma hızı artarak kabızlığa çok fayda gösterir. Tüketilme aşamasında ise taze bir şekilde tüketmeye özen gösterilmelidir.

Kuru Kayısı

İçerisinde bulunan selüloz ile sindirim sisteminin rahatça çalışmasını sağlar. Ayrıca, içerisinde bulunan pekitin ile de su dengesinin sağlanmasında fayda sağlar. Tüketiminde, günlük olarak 4 adet tüketilmesi ile kabızlık sorununu çözme şansını artacaktır.

 

Trabzon Hurması

İçerisinde bolca lif bulundurur. Bulundurduğu bu lifler ile de mide ya da bağırsak sorunlarını için iyi bir çözüm yoludur. Ayrıca, bir turunçgil ailesi gibi içerisinde bol miktarda C vitamin ve B vitamini vardır. İçermiş olduğu bu C vitamini ile de soğuk algınlığı, grip, nezle ve burun akıntısı gibi sorunlara da dolaylı olarak iyi bir çözüm yolu olacaktır. Tüketimi için ise aşırıya kaçmayacak şekilde tüketmeniz size daha da fazla yarar sağlayacaktır.

KEFİR

Geceden içilen 1 bardak kefir kabızlık problemini ortadan kaldırmaya yardımcı olmaktadır. Ayrıca kefirin bağırsak sağlığı için olumlu etkileri bilinmektedir

PATLICAN

Evet çok  şaşıracaksınız. Zeytinyağlı kuşbaşı şeklinde doğranarak kavrulmuş patlıcan kabızlığı ortadan kaldırmaya yardımcı olmaktadır.

ZEYTİNYAĞI

2 Kaşık içilen zeytinyağı kabızlığı ortadan kaldırmaya yardımcı olmaktadır. Ayrıca kabızlık sorunu çeken kişilerin bol su tüketmesi önerilir. Özellikle ılık su

KUDRET NARI MUCİZESİ

Kansere karşı koruyucu kalkan olarak bilinen kudret narı ezilerek veya sade bir şekilde balla karıştırılarak yenilebilir. Balla karıştırarak yenilen kudret narı kabızlığı kısa sürede çözmeye yardımcı olmaktadır. 1 Yemek kaşığı tüketmek kabızlık sorununu çözecektir.

Hücreleri yenilediği bilinen kudret narı aynı zamanda mide sağlığı için en iyi besindir. Midedeki yanma hissini ortadan kaldıran kudret narı ayrıca yaralar üzerinde iyileşme sağlamaktadır. 

İlgili Haberler