Kabızlık Sorununuzu Kısa Sürede Yok Edecek Muhteşem Öneriler.. Bu yiyecekleri karıştırıp

Beslenme alışkanlığı, stres, iş hayatı derken vücudumuz bize bazı uyarılarda bulunabiliyor. Özellikle stresin ve beslenme alışkanlığını sonucu olan kabızlık problemini kendinizin hazırlayacağı bazı besinler ve çaylarla ortadan kaldırmak mümkün.

Kabızlık Sorununuzu Kısa Sürede Yok Edecek Muhteşem Öneriler.. Bu yiyecekleri karıştırıp
Yayınlanma Tarihi : 13 Aralık 2020 10:03

Kabızlık rahatsızlığını giderebilmek için genelde ilaçlara sarılınır. Oysa ilaçlar geçici bir çözümdür. Tam bir çözüm için beslenme alışkınlığınızı değiştirmeniz gerekiyor. Tabii bu belli başlı bazı durumlar haricinde!

Peki hangi tür besinleri nasıl tüketmeliyiz? Bu hususta size bazı önerilerimizi var;

Kuru Kayısı ve Kuru Üzüm Metodu

Kabızlığa en iyi gelecek çözümlerden biri olarak ; Bir adet kuru kayıcı ve bir adet kuru mürdüm eriğini akşam yatmadan önce bir bardak suyun içerisinde koyun. Ardından sabah kalktığınızda için. Her sabah bunu tekrarladığınız taktirde kabızlık probleminizin bir nebze de olsa giderilecektir.

Yumurtalı Karışım

Bir diğer metot olarak ise ; Bir kek kabına iki adet yumurta sarısını ekleyin ve iyice çırptıktan sonra bu kez de bir fincanın içerisine sıvı yağı ekleyin ve üzerine tarçın döküp iyice harmanlayın.

İkisini ayrı kaplarda çırptıktan sonra bir fincan tarçınlı sıvı yağınızı yumurtanızın içerisine ekleyiniz. 50 gr yulaf ezmesi, 50 gr keten tohumu, 1 fincan dolusu şeker, bir adet mürdüm eriği kurusu, ve tam buğday ununu ekleyerek ilk önce hazırlamış olduğunuz kek kabına ilave ediniz ve ardından kek haline getirip yemek için hazırlayınız. Bu da etkili bir yöntem olacaktır.

Pırasa Tüketin

Uzmanlar, kabızlık probleminin giderilmesi için pırasa tüketimini önermektedir. Haftada en az üç kez olmak üzere pırasa yemeği yemeniz kabızlık konusundaki şikayetlerinizi azaltacaktır. Ancak pırasa yemeğini pirinçsiz olarak tüketmenizi, pirinç ile beraber tüketmemenizi tavsiye ediyoruz.

Kendinize Bitki Çayları Hazırlayın

Son olarak önereceğimiz bir metot ; Kendinize güzel bir bitki çayı hazırlamanızdır. Bunun için bir avuç maydanoza, bir limona , üç poşet yeşil çaya, bir avuç dolusu olmak suretiyle kiraz sapına, üç kayısıya ihtiyacınız var.

Bunlar ile bir karışım çay hazırlayıp günde üç kez tüketiniz. Üç poşet yeşil çay dememizin sebebi de budur. Yani her seferinde bir poşet çayı, bir avuç dolusu kiraz sapının ve maydanozun 3`te 1`ini, üç kayısının birini, limonun üçte birini kullanacaksınız. Bu şekilde toplam 3 öğün yapacaksınız ; Sabah , öğlen, akşam…

Bu Siteden ulusalpost.com aktif link verilmeden alıntı yapılamaz

İlgili Haberler