Kadınlara harika güzellik sırları.. Dudaklarınızı Daha Dolgun Gösterecek 5 İpucu

Dudaklar!.. İyi ve güvenilir bir markanın ürettiği ürünün kullanılması sonucunda güzellikte fark yaratıldığını inkar edemeyiz. Daha dolgun görünümlü dudaklara sahip olmak için 5 basit ipucu.

Kadınlara harika güzellik sırları.. Dudaklarınızı Daha Dolgun Gösterecek 5 İpucu
Yayınlanma Tarihi : 12 Aralık 2020 01:38

Dünya genelinde kadınlar gittikçe daha fazla hacimli dudaklara yatırım yapıyor ve bu bölgeyi daha fazla öne çıkarmaya çalışıyor. İnce dudaklara sahip kadınlar, evde basitçe uygulanabilen, oldukça kolay bazı makyaj hileleri sayesinde dudaklarında daha fazla hacim elde edebiliyorlar.

Siz de dudaklarınıza daha hacimli bir görüntü verebilmek için aşağıda paylaştığımız ipuçlarını deneyebilirsiniz.

1. Dudaklarınızı Derinlemesine Temizleyin 

Piyasada dudak peelingi için çok çeşitli ürünler bulabilirsiniz. Her zaman yapmanız gerektiği gibi, cilt özelliklerinize uygun olanı seçin. Peeling işlemi nazikçe ve dairesel hareketlerle yapılmalıdır. Bu uygulama, ölü hücreleri ortadan kaldırmayı sağlamasına ek olarak, dudaklara daha hacimli bir görünüm de sağlar.

2. Dudaklarınızı Nemlendirin 

Yüz nemlendirmesinin cilt ve güzellik için gerekli olduğunu zaten biliyoruz. Ancak dudaklarınızı nemlendirmeyi de ihmal etmemelisiniz. Günde birkaç kez dudak nemlendiricisi kullanın. Bu, özellikle mat bir ruj ile yapılırsa dolgunluk sağlama bakımından etkili bir yöntem olacaktır.

3. Dudak Kalemi İle Konturu Artırın 

Dudaklarınızın çevresini, uygun bir kalem ile belirtin. Bunun için, kalemi, dudaklarınızın orijinal sınırını biraz aşacak şekilde kullanın. Rengin düzgün, doğal ve güzel durması için dudaklarınızın tüm çevresini kontur kalemiyle doldurun. Tabii ki abartılı ve doğal görünümünüzden uzaklaşacak kadar büyük dudaklar oluşturmaya gerek yok. Önemli olan, ağız şeklinin sınırına uymaktır. Böylece abartılı bir görünüme kaçmadan, dudaklarınız hacimli bir görünüm kazanırlar.

İpucu: Dudaklarınız ince ise koyu renk rujlardan kaçının. En pembe veya kendi dudak renginizin tonunu tercih edin.

4. Parlatıcı Kullanın 

Dudak parlatıcılar, yüzünüzü daha zarif göstermenin yanı sıra, tüm ilgiyi dudaklarınızda toplayacak ve olağan görünümünden biraz daha iri olduğu yanılsamasına neden olacaktır. 

İnce dudaklı olanlar, ruj uygulamasından sonra sadece üst ve alt dudakların ortasına parlatıcı kullanabilir. Bunun sebebi, sadece bu kısımdaki parlaklık ve doku, daha fazla hacim izlenimini garanti eder.

5. Dudaklarınızı Aydınlatın 

Ruj kullandıktan sonra, dudakların ortasına az miktarda aydınlatıcı pudra sürün. Bu, dudaklarınızın üzerinde aktif bir ışık ve gölge etkisine sebep olur. Böylece dudaklarınız daha dolgun görünür.

Bu Siteden Ulusalpost.com Aktif link verilmeden alıntı yapılamaz

İlgili Haberler