• BIST 96.861
  • Altın 238,344
  • Dolar 5,8057
  • Euro 6,5299
  • İstanbul 7 °C
  • Ankara 0 °C
  • İzmir 10 °C

Kadınlarda Saç Dökülmesi, Genetik Saç Dökülmesi DHT Hormonu

Kadınlarda Saç Dökülmesi, Genetik Saç Dökülmesi DHT Hormonu
Saç Ekimi Koordinatörü Engin Sönmez, kadınlarda saç dökülmesine dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.

Saç Ekimi Koordinatörü Engin Sönmez, kadınlarda saç dökülmesine dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.

Hairestetik Turkey Saç Ekimi Koordinatörü Engin Sönmez, erkek ya da kadın olsun, saç dökülmesinin kişilerin kolay kolay göz ardı edemedikleri bir sorun olduğunu belirterek, "Çoğu kişi saçlarını tarzıyla hatta kişiliğiyle bütünleştirir ve estetik olarak da olmazsa olmazlar arasında görür. Araştırmalar kişilerin kendilerini nasıl gördükleri ile saç arasında yakın bir ilişki olduğunu gösterir. Eğer alışılmadık biçimde, uzun süredir saçlarınızın dökülmekte olduğunu fark ettiyseniz doktorunuza danışmanızda fayda var" dedi.

Saç dökülmesinin genellikle erkeklerin bir problemi olarak algılandığını dile getiren Saç Ekimi Koordinatörü Engin Sönmez, "Oysa şöyle bir çevremize baktığımızda pek çok kadının da saç dökülmesinden şikayet ettiğini görebiliriz. Kadınlarda saç dökülmesi hormonlarla, beslenmeyle ya da mevsim geçişleriyle ilgili olabilir. Saç dökülmesinin önüne geçmek için ilk olarak saçların neden döküldüğüne dair doğru sebebi tespit etmek ve ana sorunun çözümüne odaklanmak en doğrusudur" ifadelerini kaydetti.

Genetik saç dökülmesi

Genetik saç dökülmesinin ailesel bir hastalık olduğunu kaydeden Saç Ekimi Koordinatörü Engin Sönmez, "Toplum içinde ırsi olarakta tabir edilen genetik, bir çok hastalıkta geçerli olup aile bireylerinde anne, baba, amca gibi genetik hastalıklar yer alması durumunda aynı problem sizde de olabilir. Mutlaka olacak değil, fakat aynı sıkıntıyı yaşamanız durumunda şaşırmamak gerekir" açıklamasında bulundu

Genetik dökülmenin sebebi DHT hormonu

Sönmez, genetik dökülmenin en önemli sebeplerinden birinin DHT hormonu olduğunu belirterek, "Genetik saç dökülmesi nedenleri, belirtileri ve yapılması gerekenler tamamen çözülmüş durumda, dökülme sorunu yaşayanlar üzülmek, karamsarlığa kapılmak yerine yapmaları gereken tek şey önlem almak ve gereğini yapmaktır. DHT hormonu genetik saç dökülmesinin en büyük nedenlerinden birisi, bu sorunu çözmek için faydalanacağınız 3 bilimsel madde vardır. Procapil-Finasterid ve Minoxidil dünya genelinde kabul gören bu 3 madde saç dökülmesine neden olan DHT hormonunun etkisini kaybetmesi için bilim adamları tarafından geliştirilmiştir" dedi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim