Kafelerde Satılandan Farkı Yok! Evde Tost Makinesinde Waffle Nasıl Yapılıyor? Ev Waffle'ı Tarifi...

Kafelerde Satılandan Farkı Yok! Evde Tost Makinesinde Waffle Nasıl Yapılıyor? Ev Waffle'ı Tarifi...

Nefis waffle'ı evinizde pişirmeniz de mümkün. Sadece tost makinesi kullanarak waffle yapmak için en önemli nokta makineyi kullanabilmek ve hamurun püf noktalarına dikkat etmek. işte waffle hamurunun püf noktaları...

Evde pratik ancak bir yandan da aynı kafelerde satılanlar gibi kabarık lezzetli waffle yapmak için bu tarifi mutlaka deneyin. 

Tost Makinesinde Pişen Waffle Yapımı Tarifi İçin Gerekli Olan Malzemeler Listesi

Kabaran müthiş ev waffle'ı için bir su bardağı oranında süt, yarım çay bardağı şeker, yarım çay bardağı sıvı yağ, bir yumurta, bir çay kaşığı kabartma tozu, bir paket vanilya, isterseniz yarım çay kaşığı kadar tarçın ve  bir buçuk su bardağı da un gerekecek. 

Tost Makinesinde Pişen Waffle Yapımı Tarifi Nasıl Yapılıyor?

İlk olarak derin bir karıştırma kabı alalım ve yumurtayı içerisine atalım. Şekeri de döktükten sonra mikser yardımı ile köpürene kadar çırpalım. Yumurta kokusundan hoşlanmıyorsanız ne kadar köpürtürseniz kokusu da o kadar azalacaktır. 

İyice köpüren yumurtanın içerisine yağını yavaş yavaş akıtalım ve sütünü de hemen arkasından ağırca dökelim. Son adımda da vanilya ile kabartma tozunu ekleyelim. Unu da elekten geçirerek yavaşça boşaltalım. Hamurumuz kek hamuru kıvamından biraz daha akıcı olmalı. Hamur hazır olduğunda ise bir sürahi ya da benzeri bir yere aktaralım. burada kapağını da kapatmadan açıkta bekletelim. Hamur kabartma tozunun etkisi ile kabaracaktır. Kabardıktan sonra kapağını kapatarak biraz buzdolabında bekletin. Bir saat kadar sonra çıkarın.

Bu arada da tost makinesini en sıcak ayara getirin. Biraz yağlamayı ihmal etmeyin. Sonrasında hamurunuzu aralardaki boşluğu dolduracak şekilde boşaltın, bir kepçe yardımı ile boşaltırsanız yuvarlak olur, her yerine dökerseniz ise kare olacaktır. Hamuru döktükten sonra tost makinesinin kapağını indirin ancak tam olarak kapatmayın ve çok hızlı bir şekilde makineyi ters çevirin. Bir dakika kadar sonra kapağını dikkatlice açın. Meyvelerle istediğiniz gibi süsleyin. Afiyet olsun.