• BIST 101.849
  • Altın 259,118
  • Dolar 5,6360
  • Euro 6,3235
  • İstanbul 25 °C
  • Ankara 24 °C
  • İzmir 31 °C

Kahta İlçesinde Şiir Ve Kompozisyon Yarışması

Kahta İlçesinde Şiir Ve Kompozisyon Yarışması
Adıyaman'ın Kahta ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından "Çalışan öğretmen, üreten nesil" projesi kapsamında şiir ve kompozisyon yarışmasının...

Adıyaman'ın Kahta ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından "Çalışan öğretmen, üreten nesil" projesi kapsamında şiir ve kompozisyon yarışmasının finali müsabakaları gerçekleşti.

Kahta Kültür Merkezi Konferans Salonunda düzenlenen şiir ve kompozisyon yarışmalarının final müsabakalarına İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tünçmen, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Lütfü Başlı, okul müdürleri, öğrenci ve öğrenci velileri katıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Çalışan öğretmen, üreten nesil" projesi kapsamında öğrenciler şiir ve kompozisyon yarışmasında kıyasıya yarıştı. "Çalışan öğretmen, üreten nesil" projesiyle Eğitim-öğretimin temel basamağı ve en önemli ayağı olan ilkokullarda öğrenciler arasında belli bir bilinç oluşturmak, duyarlı ve özgüveni yüksek bireyler yetiştirmeyi hedeflediklerini belirten Kahta ilçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tünçmen, "İlkokullarımız eğitim-öğretim sisteminin en önemli basamağı ve bu sistemin en temel zinciridir. Öğrencilerimizin burada kazanacağı donanımın bundan sonraki eğitim-öğretim sürecinin tamamını etkileyecektir. Bundan dolayı ilkokullarında alınan eğitim son derece önemlidir. Çocuklarımıza milli kültürü aşılamak, değerlerimizi benimsetmek ve sıkça bahsettiğimiz erdemli birey profilini oluşturmak için birlikte gayret etmeliyiz. Onların vatana ve millete hayırlı insanları olmaları hepimizin vazifesidir. İlkokul seviyesinde kitap okuma alışkanlığını kazandırmak, değerler eğitimini yerleştirmek, bilgi yarışmaları, resim, şiir, kompozisyon ve öykü yarışmalarına katılımı artırmayı hedefliyoruz. Projede emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ederek, başarılı olan öğrencileri tebrik ederim" ifadelerini kullandı. Öğrencilerin final müsabakalarının ardından başarılı olan öğrencilere başarılı belgesi, eğitim seti ve oyun seti ile ödüllendirildi.

Şiir yarışmasının 3. sınıflar kategorisinde, Hürriyet İlkokulundan Zeynel Helen Erdem birinci, Şehit Mehmet Ali Bozkurt İlkokulundan Osman Yilanci ikinci, Yahya Kemal İlkokulundan Yusuf Berk ise üçüncü oldu. Şiir yarışmasının 4. sınıf kategorisinde, Hürriyet İlkokulundan Rabia Asya Akgün birinci, Keklik İlkokulundan Samet Kaya ikinci, Bölükyayla İlkokulundan Muhammed İnan ise üçüncü oldu. Kompozisyon yarışmasının 3. Sınıflar kategorisinde Kubilay İlkokulundan Efe Yücetaş birinci, Vali Özbilgin İlkokulundan Reyyan Duran ikinci, Sabahattin Zaim İlkokulundan Seyfullah Yeni ise üçüncü oldu. Kompozisyon yarışmasının 4. Sınıflar kategorisinde Vali Özbilgin İlkokulundan Emre Beyoğlu birinci, Sabahattin Zaim İlkokulundan Sümeyye Oğul ikinci, Mevlana İlkokulundan Zeynep Emine Dere is üçüncü oldu.

Kahta İlçesinde Şiir Ve Kompozisyon Yarışması

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim